Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Oszustwo „na córkę”. Straciła 12 tys. zł

W piątek 18 marca 2016 roku 69-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego stała się ofiarą oszustki, która podając się za córkę, wyłudziła od kobiety 12 tys. złotych.
Również w piątek doszło do dwóch prób wyłudzenia pieniędzy. Na szczęście kobiety zadzwoniły do swoich prawdziwych córek i nie dały nabrać się oszustom.
W piątek do 69-letniej mieszkanki Tomaszowa Lubelskiego zadzwoniła kobieta podająca się za córkę i poinformował ją, że pilnie potrzebuje pieniędzy na zobowiązania finansowe. Oszustka poinformowała kobietę, że przyjedzie do niej mężczyzna, który odbierze od niej gotówkę. Kobieta wręczyła pieniądze przybyłemu nieznanemu mężczyźnie tracąc 12 tys. złotych.
Również w piątek doszło do dwóch prób oszustwa „na córkę”, gdzie nieznana kobieta podając się za córkę dzwoniła do dwóch mieszkanek Tomaszowa Lubelskiego w wieku 67 i 83 lat gdzie oświadczyła, ze potrzebuje pilnie gotówki w kwocie 30 tys. złotych na uregulowanie swoich zobowiązań finansowych. W tym przypadku kobiety okazały się jednak czujne i dzwoniąc do swoich prawdziwych córek zorientowały się, że jest to oszustwo o czym następnie zawiadomiły Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Lubelskim. Aktualnie policjanci z KPP w Tomaszowie Lubelskim podjęła działania zmierzające do ustalenia sprawców tych oszustw.
Przestrzegamy, przed tego typu oszustwami i informujemy, aby sprawdzać tożsamość osób dzwoniących oraz w żadnym wypadku nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. W takich sytuacjach natychmiast po zakończeniu takiej rozmowy od razu należy dzwonić pod numer 997 lub 112.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *