TOMASZÓW Podzielili się krwią

8 lipca 2016 roku w ramach IX edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż zbierano życiodajny płyn w Tomaszowie.
Krew tradycyjnie można było oddawać w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK). Krew oddało ponad 20 osób.
Każdy, kto zdecydował się na oddanie krwi uzyskał bezpłatnie wyniki badań laboratoryjnych oraz wiął udział w losowaniu profesjonalnych apteczek samochodowych.
Zbiórce krwi oraz kampanii edukacyjnej towarzyszyło wiele atrakcji, a wśród nich nauka pierwszej pomocy, nauka samobadania piersi na fantomach, pokazy strażackie oraz straży granicznej, konkursy i quizy.
W Tomaszowską akcję włączyli się: Stowarzyszenie Kobiet po Leczeniu Raka Piersi Tomaszowskie Amazonki, Państwowa Stacja Epidemiologicza w Tomaszowie Lubelskim a także wolontariusze PCK.
W ramach wspólnych działań Grupy Muszkieterów i PCK, na parkingach pod sklepami Intermarché i Bricomarché w kraju przeprowadzonych zostanie łącznie 267 akcji zachęcających do regularnego oddawania krwi, w tym 201 połączonych z jej pobieraniem.
Kampania od lat realizowana jest w okresie około wakacyjnym, ponieważ właśnie wówczas w polskich szpitalach najbardziej potrzeba krwi.
Honorowe krwiodawstwo ma jednak ogromne znaczenie dla systemu opieki zdrowotnej przez cały rok – średnio co minutę potrzebny jest bowiem litr krwi.

[print_gllr id=7779]
Redakcj@/fot. MagMa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.