TOMASZÓW Półmaraton tomaszowski

W sobotę 16 września odbył się VI Półmaraton Tomaszowski Pamięci Żołnierzy Września 1939.
W zmaganiach wzięło udział blisko 90 uczestników. W tej grupie znalazła się asp. Agnieszka Leszek, która pełni funkcję oficera prasowego w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. W kategorii „kobiet służb mundurowych” zajęła drugie miejsce na podium.
Biegacze zmierzyli się na dystansie 21 kilometrów i 95,5 metrów. Trasa maratonu wiodła ścieżka rowerowa w stronę miejscowości Łosiniec. Start i meta była na Ośrodku Sportu i Rekreacji „Tomasovia”. Uczestnicy biegli przez około 3 km ulicami miasta następnie do Łosińca w okolicę cmentarza wojskowego tam był nawrót i powrót tą samą trasą. Specyfika terenu była wielkim wyzwaniem dla startujących biegaczy. Od samego początku walka była niezwykle zacięta. Jedną z klasyfikacji była „kategoria kobiet służb mundurowych” w której pani aspirant zajęła drugie miejsce na podium.
Dla Agnieszki Leszek był to drugi półmaraton. Pierwszy swój półmaraton „5 PKO Nocny Wrocław Półmaraton” przebiegła 17 czerwca 2017 r we Wrocławiu. Bieganie dla niej to wielka pasja i stara się podchodzić do tego sportu z zaangażowaniem oraz profesjonalizmem. Biegami zainteresowała się już w szkole podstawowej, wtedy to reprezentowała klub „Tomasovia” biegając krótkie dystanse sprinterskie. Później była długa przerwa, do biegania wróciła około dwóch lat temu, tym razem już dłuższe dystanse na początku rekreacyjnie i w tym roku postanowiła się zmierzyć sama ze sobą na dystansie półmaratonu. Jak mówi to nie był jej ostatni bieg.
Podczas rozmowy podkreśliła, że jest szczęśliwa dzięki temu, że biega i chciałaby zachęcić jak najwięcej ludzi do uprawiania tej dyscypliny sportu. Organizatorem był Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Tomasovia” i Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Patronem Honorowym imprezy był Sławomir Zawiślak Poseł na Sejm RP, Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, Leszek Dunecki Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki – wicemistrz olimpijski.
mat. KPP w TL/fot. LGD TL
W półmaratonie wystartowała także Ewa Piwko-Witkowska – prezes Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie”.
Ewa Piwko-Witkowska pobiła swój rekord życiowy.

 

2 komentarze do “TOMASZÓW Półmaraton tomaszowski

 • 20 września, 2017 o 5:25 pm
  Permalink

  Gratulacje dla p. Agnieszki za zajecie II miejsca, a co z pozostałymi uczestnikami i zwycięzcami półmaratonu?

  Odpowiedz
  • 20 września, 2017 o 5:41 pm
   Permalink

   Niestety nigdzie nie pojawiły się wyniki półmaratonu.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.