Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Pomoc przyszła na czas

Skuteczna współpracy dyżurnego tomaszowskiej komendy z dyżurnym człuchowskiej policji doprowadziła do uratowania nastoletniej mieszkanki woj. pomorskiego. Rówieśnik nastolatki dzisiejszej nocy zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że jego internetowa znajoma najprawdopodobniej chce targnąć się na własne życie. Policjanci ustalili jej dane personalne i udzielili niezbędnej pomocy. Młoda kobieta trafiła pod opiekę medyczną.

Dziś około godziny 4:00 nad ranem, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie od nastoletniego mieszkańca powiatu, że jego internetowa znajoma najprawdopodobniej chce zrobić sobie coś złego. W związku z tym, że nastolatkowie komunikowali się jedynie poprzez serwis społecznościowy, dotarcie do młodej kobiety było utrudnione. Zgłaszający nie był w stanie wskazać danych personalnych oraz adresu zamieszkania dziewczyny.

Szybkie i wnikliwe działania policjantów pozwoliły na ustalenie jej danych. Nastolatka miała mieszkać najprawdopodobniej na terenie jednego z powiatów woj. pomorskiego. Dyżurny tomaszowskiej policji natychmiast nawiązał kontakt z dyżurnym człuchowskiej komendy z prośbą o pilne sprawdzenie adresu gdzie może przebywać dziewczyna. Policjanci skierowani na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Na szczęście pomoc przyszła na czas, a młoda kobieta trafiła pod opiekę medyczną.

Przypominamy, że w przypadku trudnej sytuacji życiowej zawsze możemy liczyć na wsparcie i pomoc innych. Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów. Infolinie są bezpłatne, a porady i pomoc udzielana jest anonimowo:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo 7 dni w tygodniu);
  • Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo 7 dni w tygodniu).

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *