Polityka / Samorząd

TOMASZÓW Powiat uchwalił budżet


Ostatnia w 2016 roku Sesja Rady Powiatu odbyła się 30 grudnia 2015 roku.
Głównym punktem obrad było uchwalenie budżetu powiatu na 2016 rok. Założenia budżetu przedstawiła skarbnik – Barbara Pakosik.

Dochody powiatu wyniosą ponad 83 mln złotych a wydatki zaplanowano na poziomie ponad 84 mln zł. Deficyt w wysokości ok. 1 mln pokryty zostanie z przychodów planowanych w wysokości ok. 3,2 mln zł. Na inwestycje zaplanowano w budżecie kwotę ponad 21 mln zł. Wydatki inwestycyjne w 2016 roku to przede wszystkim przebudowy i remonty dróg powiatowych, mostów na drogach powiatowych, remonty w placówkach oświatowych i budynkach samorządowych. Radni jednomyślnie przyjęli uchwałę budżetową na 2016 rok. W dalszej części obrad rada wyraziła zgodę na działalność Powiatu Tomaszowskiego w zakresie telekomunikacji a także przystąpienie Powiatu Tomaszowskiego do Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Roztocze Tomaszowskie”. Po zakończeniu obrad odbyło się spotkanie władz samorządowych powiatu z zaproszonymi gośćmi podczas którego złożono życzenia noworoczne oraz przełamano się opłatkiem. W uroczystości uczestniczyli księża dziekani Grzegorz Chabros i Czesław Grzyb, proboszcz Parafii Prawosławnej ksiądz Dariusz Wasiluk, burmistrzowie i wójtowie, szefowie służb, inspekcji, straży, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych.
Święto kiszonek i kwaszonek w Krzczonowie – super przedsięwzięcie.
Gratulujemy pomysłu i świetnego wykonania. Na 34 stoiska aż 7 reprezentowało obszar LGD „Roztocze Tomaszowskie”: KGW Zadnoga, Spółdzielnia Socjalna ARKA z Suśca, Stowarzyszenie Pszczółki Roztoczańskie, KGW Ruda Wołoska, KGW Rabinówka, Zespół Artystyczny Vocantes Podhorce, KGW Typin.
Wśród tych siedmiu aż cztery uzyskało nagrody:
– w Kategorii Produkty kiszone i kwaszone I miejsce KGW Rabinówka za krężałki z brukselki z burakiem i III miejsce Spółdzielnia Socjalna Arka za kiszone ogórki,
– w kategorii ciasta i desery II miejsce Zespół Artystyczny Vocantes z Podhorzec za szarpaki kwaśne,
– w kategorii na najładniejsze stoisko II miejsce KGW Ruda Wołoska.
Gratulujemy nagrodzonym i życzymy wszystkim sukcesów w kolejnych przedsięwzięciach.
mat. SP w TL

Jeden komentarz do “TOMASZÓW Powiat uchwalił budżet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *