TOMASZÓW Przedszkolaki na komendzie

Policjanci gościli u siebie grupę dzieci z Samorządowego Przedszkola w Lubyczy Królewskiej. Przedszkolaczki zwiedziły nowo wyremontowany budynek posterunku, obejrzały pojazdy służbowe, uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Przedszkolaki podczas spaceru wstąpiły do nowo wyremontowanego budynku Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej. Policjanci będący na miejscu, oprowadzili dzieci po obiekcie. Przy okazji tak miłej wizyty, przybliżyli swoja pracę. Opowiedzieli na czym polega codzienna służba. Dzieci mogły dowiedzieć się jak jest sprawdzany stan trzeźwości, zajrzeć do radiowozów policyjnych. Był też czas na to, aby wysłuchały krótkiej prelekcji na temat bezpiecznego zachowania się na drodze i na placu zabaw. Funkcjonariusz również omówił jak zachować się w przypadku kiedy zaczepia ich obca osoba, lub przychodzi do domu. Było dużo pożytecznych informacji jak zachować się w razie kiedy dzieci czują się zagrożone, że zawsze mogą się zwrócić o pomoc do Policjanta.

Na koniec wizyty na ręce kierownika przedszkolaki wręczyły prezent w postaci albumu, w którym znajdowały się ich rysunki przedstawiające prace policjantów. Wstępnie została zaplanowana rewizyta Policjantów w przedszkolu.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.