Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Stracił ponad 6 000 złotych

Przestrzegamy przed fałszywymi wiadomościami sms informującymi o niedopłacie do przesyłki. Oszuści do wiadomości dołączają link, w którego kliknięcie może skutkować przechwyceniem naszych danych do bankowości internetowej i utratą pieniędzy z konta. Przekonał się o tym 34-latek, który w ten sposób stracił z konta ponad 6 000 złotych.

Do tomaszowskiej komendy wczoraj zgłosił się 34-letni mieszkaniec gminy Józefów, który zgłosił, że padł ofiarą oszustwa w wyniku którego stracił z konta bankowego ponad 6 000 złotych.

Mężczyzna otrzymał wiadomość sms z której wynikało, że paczka którą zamówił została wstrzymana z tytułu niedopłaty 2,50 zł. Do widomości dołączony był link, w który 34-latek kliknął, sądząc że w ten sposób zapłaci zaległość, ponieważ akurat czekał na przesyłkę. Mężczyzn został przekierowany na fałszywą stronę bankowości internetowej, gdzie wpisał swoje dane i wygenerował kilka kodów blik. Oszuści przechwycili te dane i wypłacili z konta 34-latka ponad 6 000 złotych.

Apelujemy o ostrożność! Jeśli otrzymamy sms informujący o zaległości i mamy wątpliwości czy wiadomość jest autentyczna, skontaktujmy się z usługodawcą i potwierdźmy, czy faktycznie mamy jakieś zadłużenie. Pamiętajmy również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas płatności online. Nie korzystajmy z linków pochodzących z niepewnych źródeł.

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *