TOMASZÓW / TYSZOWCE Wypadki z udziałem pieszych

We wtorek w powiecie tomaszowskim doszło do dwóch groźnych wypadków z udziałem pieszych. 35-letnia kierująca hyundaiem, wyjeżdżając tyłem z parkingu na ulicę Kopernika w Tomaszowie Lubelskim, potrąciła 92-letniego pieszego, który w wyniku upadku doznał obrażeń ciała i został hospitalizowany. Natomiast 82-letni kierujący ciągnikiem podczas manewru cofania na swoim podwórku w gminie Tyszowce, najechał na znajdującą się za pojazdem 72-latkę. W wyniku poniesionych obrażeń, kobieta poniosła śmierć na miejscu.

We wtorek po godzinie 12:00 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszego przy ulicy Kopernika w Tomaszowie Lubelskim. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierująca hyundaiem 35-letnia mieszkanka gminy Tomaszów Lubelski, cofając z parkingu na ulicę Kopernika, nie zachowała szczególnej ostrożności w wyniku czego potrąciła przechodzącego za pojazdem tomaszowianina. 92-letni pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do kolejnego nieszczęśliwego wypadku doszło we wtorek przed godziną 16:00 w gminie Tyszowce. Z ustaleń policjantów wynika, że 82-letni mieszkaniec Tyszowiec, na swojej posesji wykonywał manewr cofania ciągnikiem rolniczym. Podczas tego manewru, nie zauważył znajdującej się za pojazdem 72-letniej żony, w wyniku czego najechał na nią. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji, życia kobiety nie udało się uratować. Na skutek poniesionych obrażeń, 72-latka poniosła śmierć na miejscu. 

Nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności tych dwóch nieszczęśliwych wypadków pracować teraz będą policjanci pod nadzorem prokuratury.

W obu przypadkach wstępna przyczyną zdarzeń było nieprawidłowe cofanie, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania tego typu manewrów.

Pamiętajmy, że przy cofaniu należy ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu, a w szczególności upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda. W razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.

sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.