TOMASZÓW Warsztaty fotograficzne

27 września 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Tomaszowie Lubelskim odbyły się warsztaty fotograficzne, w których uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim wraz z nauczycielem historii oraz członkowie Tomaszowskiego Towarzystwa Regionalnego.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Tomaszowskie Towarzystwo Regionalne im. dra Janusza Petera oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu Filia w Tomaszowie Lubelskim w ramach projektu „Być regionalistą…” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Czajnia”.

Warsztaty prowadził Piotr Łoza pasjonat fotografii. Uczestnicy poznali historię fotografii, dowiedzieli się czym jest portret i jak go wykonać. Program warsztatów obejmował także wiedzę z zakresu fotografii krajobrazu, sztuki fotografowania pomników. Ponadto zebrani uzyskali informacje dotyczące sprzętu fotograficznego, wykorzystania różnych źródeł światła oraz jak wykonać dobre zdjęcie w plenerze.

Spotkanie było wprowadzeniem w świat sztuki fotograficznej, okazją do pogłębienia wiedzy w tym zakresie. Uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w konkursie fotograficznym „Pomniki mówią o historii mojej miejscowości”.

Warsztatom towarzyszyła wystawa książek „Wszystko o fotografii”.

mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.