TOMASZÓW Wypadek na ul. Lwowskiej

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wczorajszego (12 lipca) wypadku na drodze krajowej numer 17 w Tomaszowie Lubelskim.
20-latek kierujący bmw podczas manewru skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem. Pomocy medycznej potrzebował 12-letni pasażer bmw, natomiast sprawca zdarzenia za rażące naruszenie przepisów stracił prawo jazdy. Kierujący byli trzeźwi.

Do wypadku doszło 12 lipca po godzinie 18:00 na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej z ulicą Bartłomowicza w Tomaszowie Lubelskim.  Przybyli na miejsce policjanci „drogówki” wstępnie ustalili, że kierujący bmw 20-letni mieszkaniec gminy Żory, jadąc ulicą Lwowską i chcąc skręcić w lewo w ulicę Bartłomowicza, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka oplowi, którym podróżował 46-letni mieszkaniec gminy Jarczów. W wyniku zderzenia się pojazdów, 12-letni pasażer bmw wymagał pomocy medycznej i został przetransportowany karetką do szpitala.

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia oraz sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Wynik wskazał, że byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów oraz prawo jazdy 20-letniemu sprawcy zdarzenia z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.  

starszy sierżant Małgorzata Pawłowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.