NABRÓŻ Jeden z wymuszeniem pierwszeństwa drugi z promilami

Wobec dwóch kierujących, którzy uczestniczyli we wczorajszym wypadku w Nabrożu (gm. Łaszczów) zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.
47-letni kierujący Volkswagenem odpowie za wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadzenie do zderzenia z kierującym BMW. Natomiast 29-letni kierujący BMW odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, ponieważ w organizmie miał ponad promil alkoholu. Pomocy medycznej potrzebowała pasażerka Volkswagena.

1o lipca  w godzinach popołudniowych dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku do którego doszło w miejscowości Nabróż (gmina Łaszczów).

Przybyli na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 47-letni kierujący Volkswagenem, wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z jadącym drogą z pierwszeństwem BMW.

W wyniku zderzenia, 69-letnia pasażerka Volkswagena wymagała pomocy medycznej i została hospitalizowana. Kierujący BMW podróżował bez pasażerów.

Podczas czynności na miejscu zdarzenia, policjanci przebadali kierujących na zawartość alkoholu. Jak się okazało 29-letni mieszkaniec gminy Łaszczów kierujący BMW znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał w organizmie ponad promil alkoholu. Natomiast kierujący Volkswagenem, był trzeźwy.

Apelujemy o rozwagę na drodze i trzeźwy umysł za kierownicą. To od nas samych w głównej mierze zależy bezpieczeństwo nasze, jak i innych użytkowników dróg.

starszy sierżant Małgorzata Pawłowska

wypadek nabróż

wypadek nabróż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.