TOMASZÓW Oszukany w sieci

Na ponad 5 tysięcy złotych, łącznie z zaciągniętą pożyczką, został oszukany 52-letni tomaszowianin, który za pośrednictwem portalu aukcyjnego chciał sprzedać lampkę nocną. Podczas konwersacji z potencjalnym kupcem udostępnił dane w postaci numeru karty bankomatowej oraz login i hasło do bankowości internetowej. Apelujemy o ostrożność podczas transakcji internetowych!

W sobotę do tomaszowskiej komendy zgłosił się 52-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego, który poinformował, że padł ofiarą oszustwa w wyniku którego stracił ponad 5 tysięcy złotych w tym została zaciągnięta na jego dane pożyczka w kwocie blisko 2 500 złotych.

Mężczyzna zamieścił ogłoszenie dotyczące sprzedaży lampki nocnej na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Tomaszowianin otrzymał wiadomość od potencjalnego kupca, informującą o konieczności podania swojego adresu mailowego, celem przesłania formularzu potwierdzenia płatności. Po podaniu adresu mailowego, mężczyzna zalogował się na swoją pocztę internetową, gdzie czekała na niego wiadomość z koniecznością potwierdzenia sprzedaży. W dalszej kolejności mężczyzna w otrzymanym formularzu miał podać dane z karty bankomatowej, aktualny stan konta oraz login i hasło do bankowości internetowej. Mężczyzna postępował zgodnie z instrukcją. W momencie w którym zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, z jego konta zniknęły oszczędności oraz zaciągnięto pożyczkę poprzez jego konto bankowe na kwotę blisko 2 500 złotych. Łączna strata wyniosła ponad 5 tysięcy złotych.

Zachowajmy czujność podczas korespondowania z nieznajomymi oraz podczas korzystania z bankowości internetowej. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy nikomu danych służących do logowania oraz danych z kart bankomatowych. Udostępniając osobom trzecim takie dane możemy paść ofiarą oszustwa.

starszy sierżant Małgorzata Pawłowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.