EdukacjaTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Znają się na motoryzacji

17 lutego 2017 roku uczniowie szkół gimnazjalnych wzięli udział w II edycji Turnieju Techniczno-Motoryzacyjnego zorganizowanego w Zespole Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim pod patronatem Starosty Tomaszowskiego.
Po przeprowadzonym sprawdzianie testowym 10 uczniów – finalistów zakwalifikowało się do kolejnego etapu, w którym wykonywali zadania praktyczne. Podliczając liczbę punktów z obu etapów tytuł Technicznej Szkoły Roku 2017 zdobyło Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim. Puchar zwycięskiej drużynie wręczył Pan Jerzy Wereszczak – wicestarosta Tomaszowski i Janusz Joniec – dyrektor Zespołu Szkół nr 4.
Indywidualnie pierwsze miejsce zajął Kamil Woźnica – uczeń Gimnazjum w Tarnawatce, na drugim miejscu uplasowało się dwóch uczniów: Bartłomiej Drabik i Marcin Sokoleńko, obaj uczęszczają do Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim. Finaliści otrzymali cenne nagrody z rąk wicestarosty i dyrektora. Na zakończenie wicestarosta podziękował uczniom gimnazjów i ich opiekunom za przybycie i udział w turnieju, życząc kolejnych sukcesów, a organizatorom za zaangażowanie i przygotowanie zawodów.