Tomaszowski ZUS przebudowuje salę obsługi

Sala obsługi klientów w tomaszowskim inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zmieni się nie do poznania. W przyszłym tygodniu ruszy przebudowa. Jednak bezpośrednia obsługa interesantów ZUS będzie zapewniona przez cały czas prac.

Obecna sala obsługi nie spełnia standardów ZUS. Obsługa klientów odbywa się na stojąco, przy okienkach oddzielonych szybami. Brakuje też odpowiedniej poczekalni, a przestrzeń sali obsługi łączy się bezpośrednio z korytarzami. Sytuacja zmieni się diametralnie już za kilka miesięcy. Nowa sala obsługi zostanie oddzielona ścianami od ciągów komunikacyjnych. – Dotychczasowe stanowiska zostaną zastąpione zupełnie nowymi, przy których klienci będą mogli wygodnie usiąść. Pojawi się też strefa poczekalni ze stolikami, przy których interesanci będą mogli wypełniać dokumenty. W sali zamontujemy również klimatyzację, której do tej pory w tomaszowskim ZUS nie było. Komfort obsługi klientów znacząco wzrośnie – zapowiada Zbigniew Wasąg, dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju. Do sali będą prowadzić przesuwne drzwi, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W pomieszczeniu zostaną wymienione sufity podwieszane, posadzki, meble oraz instalacje elektryczne i teleinformatyczne.

Prace już ruszają

Wykonawca robót budowalnych rozpocznie prace już w przyszłym tygodniu. – Mimo przebudowy obsługa klientów w Tomaszowie Lubelskim będzie zapewniona przez cały czas. Będzie się odbywać w zastępczych pomieszczeniach, na parterze. Przepraszamy za niedogodności wynikające z remontu. Mamy nadzieję, że efekt prac wynagrodzi klientom tymczasowe utrudnienia – mówi kierownik Inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lubelskim Beata Prochowicz-Król. Po wejściu głównymi drzwiami do inspektoratu należy skręcić w prawo. Przedsiębiorców i ubezpieczonych ZUS zaprasza do pokoju nr 114, w sprawach zasiłków do pokoju nr 111, a w sprawach emerytur i rent do pokoju nr 110.

Przebudowa sali obsługi to nie wszystko. Przed budynkiem tomaszowskiego ZUS pojawią się jeszcze dodatkowe cztery miejsca parkingowe, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami. Zgodnie z harmonogramem wszystkie prace powinny zakończyć się w maju.

Małgorzata Korba/rzecznik ZUS w województwie lubelskim

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!