EdukacjaTomaszów Lubelski

TYPIN Nagroda dla SKO w Szkole Podstawowej

Organizowany od ponad 50 lat Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli to zwieńczenie całorocznej pracy Nauczycieli-Opiekunów SKO realizujących założenia programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności.

Działania pod szyldem SKO mają na celu zdobywanie i kształtowanie przez uczniów umiejętności niezbędnych do funkcjonowania we współczesnym świecie. PKO Bank Polski dba o to, aby od najmłodszych lat przygotowywać dzieci i młodzież do mądrego zarządzania pieniędzmi oraz dbania o siebie i planetę. Dlatego inicjatywy pod patronatem Szkolnych Kas Oszczędności dotyczą m.in.: nauki oszczędzania, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia oraz cyberbezpieczeństwa.

Na potrzeby konkursu, Nauczyciele przygotowali elektroniczne prezentacje przedstawiające działania i osiągnięcia szkoły oraz Opiekuna SKO w trakcie trwania danej edycji, np. organizację w szkołach wydarzeń ukierunkowanych na promocję przedsiębiorczości i oszczędzania, aktywne prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl, naukę zasad bezpiecznego poruszania się w sieci, czy edukację ekonomiczną w praktyce. Do finalnego wyniku wliczały się również punkty zdobyte przez szkoły w drugiej edycji ogólnopolskiego Testu wiedzy SKO.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: regionalnym oraz krajowym. W etapie regionalnym Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego przyznał łącznie ponad pół tysiąca nagród finansowych dla szkół i nauczycieli.  

Szkolna Kasa Oszczędności w Szkole Podstawowej w Typinie działa od 2014 roku. Cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów i rodziców☺ Do tej organizacji należy 100 % uczniów z klas 1 – 6 oraz przedszkolaki 5 i 6 latki. Każdego roku za otrzymaną nagrodę zastają zakupione pomoce do szkoły. 

W tym roku zostaliśmy nagrodzeni już po raz ósmy !!!

Opiekun SKO 

Alina Omelczuk

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *