TYSZOWCE Pożar budynku mieszkalnego

19 maja 2022 roku o godz. 02:21 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lubelskim przyjął zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Tyszowce.

Podczas przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnych pożarem objęta była elewacja domu przy wyjściu na taras, salon wewnątrz budynku oraz drewniana konstrukcja dachu nad salonem (dym wydostawał się spod pokryw blachy na całej powierzchni dachu). Pożar w fazie rozwiniętej, rozprzestrzeniający się na pozostałą część dachu.

Właściciel podjął próbę samodzielnego gaszenia pożaru w wyniku czego poparzył obie stopy. Pomocy medycznej udzielił mu przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku, a następnie podaniu prądów wody w natarciu na pożar oraz jednego prądu wody w obronie dalszej części budynku.

Po ugaszeniu pożaru budynek przewietrzono i sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej. Po zakończeniu działań oraz upewnieniu się o braku dodatkowych zagrożeń zastępy zakończyły działania i powróciły do miejsc stacjonowania.

Akcja gaśnicza trwała blisko 4 godziny, w której uczestniczyło łącznie 9 zastępów straży pożarnych z PSP i OSP w tym 33 strażaków.

mat. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.