InfoNa sygnale

UWAGA Oszustwo metodą „na BLIK-a”

Oszuści włamują się na konta portali społecznościowych, podszywają się pod znajomych i proszą o szybką pożyczkę poprzez udostępnienie kodu Blik. Tym sposobem została oszukana 44-latka z powiatu tomaszowskiego. Oszust włamał się na konto jej znajomego i poprosił o pomoc w opłaceniu przesyłki. Nieświadoma podstępu kobieta, wygenerowała dwa kody Blik które przekazała oszustowi i straciła z konta 2 000 złotych. Apelujemy o ostrożność!

Oszuści działający metodą „na Blik-a” włamują się na konta społecznościowe przypadkowych osób. Następnie podszywając się pod właściciela konta, rozsyłają do jego znajomych wiadomości z prośbą o szybką pożyczkę poprzez udostępnienie kodu Blik.

Na taką formę pożyczki zgodziła się 44-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego. Oszust podszywający się pod jej znajomego, poprosił w wiadomości o wygenerowanie kodu Blik na opłacenie przesyłki. Nieświadoma zagrożenia kobieta, postanowiła pomóc znajomemu. Wygenerowała dwa kody Blik, które następnie przekazała za pośrednictwem komunikatora tekstowego. Tym sposobem z konta kobiety zniknęło 2 000 złotych, które oszust natychmiast wypłacił w bankomacie na terenie kraju.

Apelujemy o ostrożność przy udostępnianiu kodu Blik osobom proszącym o wsparcie finansowe. Decydując się na pomoc znajomemu i pożyczkę pieniędzy, skontaktujmy się z nią osobiście lub telefonicznie i dopytajmy czy faktycznie potrzebuje pomocy. Krótka rozmowa pozwoli uchronić nasze pieniądze przed oszustami.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *