NASZ PATRONATTarnawatka

WIEPRZÓW NASZ PATRONAT Dni Wieprza 2015

Dni Wieprza odbyły się już po raz piąty, w tym roku wydarzenie miało miejsce w niedzielę 23 sierpnia.
Jest to impreza cykliczna, która każdego roku gromadzi nie tylko mieszkańców miejscowości i gminy Tarnawatka. Do Wieprzowa ściągają także mieszkańcy całego powiatu tomaszowskiego. Dni Wieprza to marka sama w sobie. Dzięki wspaniałej organizacji i wyjątkowej atmosferze na imprezie wszyscy bawią się wyśmienicie. Tak było o w tym roku.

Dni Wieprza oficjalnie otworzyli i powitali zgromadzonych gości Piotr Pasieczny – wójt Gminy Tarnawatka oraz Kazimiera Mańdziuk – Przewodnicząca Rady Gminy Tarnawatka.
Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Marta Woś – skrzypaczka, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zamościu następnie w rockowym brzmieniu wystąpili młodzi muzycy z zespołu „The Underground”.
Młodzież wystąpiła w składzie: Aleksandra Kawecka – wokal, Joanna Zbroniec – gitara, Paweł Sochan – gitara, Mikołaj Kulczyński – gitara basowa, Jakub Bulicz – perkusja.
Dwa wejścia na scenę miała grupa Beaty Kulczyńskiej, która zaprezentowała energetyczną Zumbę. Następnie dla publiczności zagrał zespół „Razem czy Osobno”, który wystąpił w składzie: Cezary Budzaj – wokal, saksofon i gitara rytmiczna, Tomasz Denys – gitara basowa i wokal, Krzysztof Ćwieka – gitara prowadząca, Rafał Kozyra – perkusja.
Jak zwykle rewelacyjnie wypadł rodzimy chór „Tarna-VOX” pod kierunkiem Wiesławy Grabek-Woś.
Po raz pierwszy na Dniach Wieprza zaprezentowano Miss Wieprza. Ze względu na to, że do konkursu zgłosiła się jedna kandydatka, organizatorzy postanowili nagrodzić ją za odwagę, a także (co należy podkreślić) za urodę. Miss Wieprza została Katarzyna Malec z Radkowa, uczennica Gimnazjum w Telatynie. Katarzyna ma 15 lat i uwielbia śpiewać, interesuje się wizażem oraz modelingiem. Delikatna i oryginalna uroda Kasi zachwyciła publiczność, która nie kryła entuzjazmu gdy Miss pokazała się na wybiegu. Miss Wieprza dostała w nagrodę ekskluzywne kosmetyki firmy Inventia PT oraz bon o wartości 300 zł na zakupy w tomaszowskiej Galerii Rynek.
Późnym popołudniem na scenie zaprezentowała się także Kapela Bełżecka, a wieczorem zagrał zespół 4Heaven.
Ponadto podczas Dni Wieprza było wiele innych atrakcji. Odbył się pokaz motocykli zorganizowany przez pasjonata i kolekcjonera motorów Jerzego Baraniaka. Były dmuchańce dla dzieci, malowanie twarzy, przejażdżki kucami. Swoje talenty kulinarne prezentowały aktywne mieszkanki Wieprzowa, można było skosztować także miodów oraz kupić świeżo tłoczony olej z Olejarni Mariusza Lizuta.
Chętni smakowali także pieczonego prosiaka.
Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Tarnawatka, patronat medialny nad imprezą sprawował Tomaszowski Portal Informacyjny.
Organizatorami Dnia Wieprza byli: Artur Nowosad, GKS Tarnawatka, Rada Sołecka z sołtysem Tadeuszem Borowiczem na czele, Radni Rady Gminy (Stanisław Milichiewicz, Stanisław Urbański), Alina Pliżga.
Prowadzenie imprezy: Artur Nowosad i Leszek Paszt. Oprawa muzyczna i nagłośnienie DJ Karaoke Paszt. Prosiak pochodził z hodowli Piotra Pasiecznego z kolei drugi prosiak, z którego wyrobiono wędliny pochodził z hodowli Stanisława Urbańskiego.
Sponsorzy Dni Wieprza:
Horyzont-In (Grażyna i Sławomir Wojtas), firma Stanbud, Marian Woś (kantory wymiany walut), meble tapicerowane „Skiba”, Greinplast z siedzibą w Tomaszowie, Paweł Brodowski, Inventia PT. Partnerzy: Mlekovita o/Tomaszów, Piekarnia „Oliwia”, Valentino Resto i Pizza, Zajazd Valentino, KrawPak – Stanisław Krawczyk, Pracowania Reklamy – Adam Syrtów, Józef Pitura (hodowla kuców).

Tutaj obejrzysz GALERIĘ z Dnia Wieprza. Zapraszamy

Redakcj@/fot. TPI (na zdjęciu Katarzyna Malec – Miss Wieprza 2015)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *