BełżecKultura i Sztuka

ZAMOŚĆ Szymon Kuśmierczak triumfował w swojej kategorii

Ponad 50 wykonawców wzięło udział w drugiej edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej w Zamościu.
Konkurs odbył się w miniony piątek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Zamościu.
Uczniowie ze szkół województwa lubelskiego rywalizowali w dwóch kategoriach: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Wykonawców oceniało jury w składzie: dyrektor Wydziału Oświaty UM Zamość – Agnieszka Kowal, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu – Beata Buczek oraz miłośnicy muzyki: komendant Straży Miejskiej w Zamościu – Marcin Puszka i dyrektor Międzyszkolnej Bursy Nr 1 w Zamościu – Lucjan Gnyp.
W pierwszej kategorii triumfował Szymon Kuśmierczak z Publicznego Gimnazjum w Bełżcu (opiekun: Dorota Karwańska-Mazurkiewicz). Drugie miejsce komisja konkursowa przyznała Karolinie Szeremecie z Publicznego Gimnazjum w Komarowie Osada (opiekun: Tamara Bur i Anna Kopytko), a trzecie zespołowi w składzie: Mateusz Antonow, Kacper Cisek, Łukasz Belina z Gimnazjum Nr 5 w Zamościu (opiekun: Ewa Zygmunt).
Wyróżnienia otrzymały: Klaudia Paluch z Gimnazjum w Dąbrowicy (opiekun: Agnieszka Maciocha), Katarzyna Cencelewicz z Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie (opiekun: Neonila Pawluk), Weronika Flis z Gimnazjum w Soli (opiekun: Jolanta Kurzyńska).
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych triumfowała Aleksandra Nowosad z Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie (opiekun: Neonila Pawluk). Drugie miejsce przypadło Natalii Kędzierawskiej z II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie (opiekun: Bożena Czupryńskai i Krzysztof Olejniczak). Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Kolasa z Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie (opiekun: Anna Chorąży).
Wyróżnienia przyznano dla: Kamila Miedziaka z Zespołu Szkół Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim (opiekun: Agnieszka Raczkiewicz i Iwona Malec), zespołu w składzie: Zuzanna Popik, Patryk Małysa, Bartosz Byrdzań z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju (opiekun: Małgorzata Dybiec), Agnieszki Łozińskiej z Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju (opiekun: Małgorzata Dybiec) i Wiktorii Sulejmenawy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie (opiekun: Barbara Okulska).
mat. i fot. ezamosc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *