ZAMOŚĆ/TOMASZÓW Finał konkursu translatorskiego

Kacper Ziółkowski – uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Tomaszowie Lubelskim zajął II miejsce w konkursie Translatorskim organizowanym przez PWSZ w Zamościu.
W konkursie udział wzięli także Aleksandra Czachór, Tomasz Iwaśko, Damian Kozyra, Dominik Krawczyk i Mateusz Piękny – także uczniowie „budowlanki”.
Rozstrzygnięto pierwszy w tym roku szkolnym konkurs zorganizowany przez PWSZ w Zamościu. W piątek 16 grudnia ósemka finalistów przystąpiła do ostatecznej rywalizacji w Konkursie Translatorskim, opracowanym przez wykładowców na kierunku filologia angielska. Konkurs sprawdzał umiejętność przekładu „w dwie strony”, gdyż w finale, podobnie jak w pierwszym etapie, należało przetłumaczyć dwa teksty – z angielskiego na polski oraz z polskiego na angielski. Organizatorzy wybrali ambitne teksty z książek popularnonaukowych, z którymi mieli sami do czynienia w pracy tłumacza.
W ogłoszeniu wyników uczestniczyli rektor PWSZ dr hab. Andrzej Samborski, dyrektor Instytutu Humanistycznego dr Monika Rajtak oraz dwójka wykładowców PWSZ – tłumacz przysięgły Magdalena Margol-Klimek oraz tłumacz w wydawnictwach książkowych Marcin Kowalczyk.
Choć w gronie ósemki finalistów było aż 6 chłopaków, to jednak najlepsza okazała się dziewczyna. Pierwsze miejsce w pierwszej edycji Konkursu Translatorskiego zajęła Paulina Rój, uczennica Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Tuż za nią, na drugim miejscu uplasował się Kacper Ziółkowski (Zespół Szkół nr 3 w Tomaszowie Lub.). Podium konkursowe uzupełnił Bartosz Burdzań (ZSBiO Biłgoraj). Trójka laureatów otrzymała nagrody książkowe, a wszyscy finaliści pamiątkowe dyplomy. W gronie finalistów znaleźli się ponadto: Aleksandra Czachór, Tomasz Iwaśko, Damian Kozyra, Dominik Krawczyk i Mateusz Piękny (wszyscy z Zespołu Szkół nr 3 w Tomaszowie Lub.).
Konkurs w ZS nr 3 zorganizowali nauczyciele języka angielskiego, natomiast opiekę nad uczniami w czasie finału konkursu sprawowała pani Monika Nowak.
ZS nr 3 w TL/fot. PWSZ Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.