Uncategorized

ZAPASY Tyszowianie na podium

Kolejny udany start maja za sobą tyszowieccy zapaśnicy w turnieju rangi ogólnopolskiej. W miniony weekend Tyszowianie walczący w barwach KS Agros Zamość przywieźli z Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym, który odbył się w Potoczku pod Janowem Lub. trzy medale.
Na najwyższym stopniu podium stanął walczący w kategorii wagowej do 35 kg Mateusz Kułaj, który wszystkie swoje walki wygrał przed czasem a w walce finałowej błyskawicznie pokonał swojego rywala 9:0.
Brązowe medale zdobyli Kewin Materna walczący w kategorii wagowej do 41 kg oraz Jakub Flak walczący w kategorii wagowej do 44 kg.
W turnieju startowało ponad 200 zawodników i zawodniczek z ponad 30 polskich klubów.
– Jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych, którzy walczyli w Potoczku. Najlepiej zaprezentował się Mateusz Kułaj, który wygrał turniej a wszystkie swoje walki pokonał przed czasem. Kewin i Jakub również dobrze się zaprezentowali choć popełnili kilka błędów, które przyczyniły się do przegranej walki.
Warto dodać, że Mateusz Kułaj i Kewin Materna to uczniowie Szkoły Podstawowej w Perespie, którzy za namową swojego nauczyciela Tomasza Mucy rozpoczęli treningi w naszym klubie. Na efekty tej współpracy nie trzeba było długo czekać, zarówno Mateusz jak i Kewin to wielokrotni medaliści turniejów rangi ogólnopolskiej i wojewódzkiej  w zapasach i sumo. Nasz klub obecnie ściśle współpracuje z KS Agros Zamość, Polskim Związkiem Zapaśniczym, Polskim Związkiem Sumo. Zapraszamy wszystkie chętne szkoły lub instytucje, które chcą przyczynić do rozwoju sportu przez duże S w swojej miejscowości – mówi trener zapaśników Daniel Chwastek.

Kontakt Daniel Chwastek tel. 606 375 234.