NARCIARSTWO Tomaszowski klub prowadzi w klasyfikacji pucharowej

Po sześciu biegach tegorocznego cyklu Bieg na Igrzyska o Puchar Grupy Azoty zdecydowane prowadzenie klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski.
W dniach 28-29.01.2017 roku na wymagających trasach Kubalonki / Wisły odbyły się trzecie w tym roku zawody Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg Na Igrzyska o Puchar Grupy Azoty. W sobotę obyły się biegi stylem klasycznym ze startów interwałowych co 30 sekund, a w niedzielę /29.01/ biegi stylem dowolnym ze startów wspólnych. Podczas dwudniowych zawodów najlepiej w ekipie z Tomaszowa Lubelskiego najlepiej spisali się dwukrotnie złoci medaliści tych zmagań Monika Skinder juniorka młodsza i Bartosz Cielniak w kategorii młodzików . W drugim dniu prowadząca na 50 m przed metą młodziczka Magdalena Kuśmierz zajmuje ostatecznie 3 miejsce. Brązowy medal w stylu klasycznym po dobrym biegu w kategorii młodziczek zdobywa Anna Berezecka. Wysokie 4 miejsca wywalczyli w stylu klasycznym junior młodszy Jan Żółkiewski i w stylu dowolnym młodzik Jakub Ferenc. Dobre miejsca innych zawodników z Tomaszowa Lubelskiego zaowocowały dużym sukcesem klubu MULKS GRUPA OSCAR który wygrał klasyfikację klubową w stylu klasycznym jak i dowolnym. Największy portal internetowy w biegach narciarskich /skipol.pl/ tak skomentował sobotnie zwycięstwo klubu :

,, 
W klasyfikacji klubowej po pięciu rozegranych edycjach Pucharu Grupy Azoty nadal na prowadzeniu MULKS Grupa Oscar z Tomaszowa Lubelskiego. Zawodniczki i zawodnicy tego klubu zdobyli dotychczas 3605 punktów. Drugie miejsce w „drużynówce” dla MKS Karkonosze Jelenia Góra, trzecie zajmuje klub MKS Istebna. Czy ktoś pokona ekipę z Tomaszowa? Raczej nie, tym bardziej, że patrząc na punkty, ekipa z Tomaszowa musiałaby nie wystartować w jednej z edycji biegu, a nawet w tym przypadku mogłoby się to nie powieść. Liczymy bardziej na zaciętą walkę o  trzecie miejsce,  gdzie MKS Istebna (3) i MKS Halicz Ustrzyki Dolne dzieli tylko 18 punktów.”

Za tydzień na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim w dniach 03-05.01.2017 roku Mistrzostwa Polski Młodzików, a w niedzielę 05.01.2017 roku Bieg Hetmański zaliczany do Pucharu Polski PZN Amatorów.

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!