EdukacjaInfoTomaszów Lubelski

TOMASZÓW „Budowlanka” z certyfikatem

2 grudnia 2016 roku w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu odbyła się uroczysta gala wręczenia Certyfikatów „Lubelskiej Szkoły z Życiem”, będąca wynikiem wspólnej akcji edukacyjno-informacyjnej Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Fundacji DKMS.
Certyfikat dla Zespołu Szkół nr 3 odebrała dyrektor – Monika Bednarz. Koordynatorkami akcji były: Małgorzata Szałapaj oraz Małgorzata Wirowska-Ostrówka. Działania zainicjowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty miały na celu aktywne budowanie świadomości środowiska szkolnego w zakresie walki z nowotworem krwi, jak również kształtowanie u młodzieży właściwych postaw społecznych związanych z promocją zdrowia i otwartością na potrzeby drugiego człowieka, m. in. przez powiększenie bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. W związku z tym wolontariusze Zespołu Szkół nr 3 podjęli współpracę z Fundacją DKMS i przeprowadzili akcję rejestracyjną , pozyskując nowych potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych . Szkoła znalazła się w gronie szkół województwa lubelskiego uhonorowanych tytułem ”Lubelskiej Szkoły z Życiem”. Na gali, obok Lubelskiego Kuratora Oświaty – Teresy Misiuk, obecni byli:
– Wojciech Niewiński – przedstawiciel Fundacji DKMS, który przedstawił cele projektu „Komórkomania” i podsumował jego realizację, która zakończyła się sukcesem, gdyż do bazy Fundacji dołączyło 1733 potencjalnych dawców
– Agnieszka Kowal – dyrektor Wydziału Edukacji
– Witold Marucha – reprezentujący Wojewodę Lubelskiego, Przemysława Czarnka
– Andrzej Zastąpiło – I zastępca Prezydenta Miasta Zamość
– ks. Robert Strus – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Zamościu
mat. Internat przy ZS nr 3 w TL

certyfikat_budowlanka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *