JEZIERNIA/JUSTYNÓWKA Policjanci szkolili dzieci

Policjanci spotkali się z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Justynówce oraz maluchami z przedszkola w Jezierni. Dzieci mogły z bliska zobaczyć prace policjantów i posłuchać prelekcji Policjantki z Wydziału Prewencji naszej komendy.

Rano policjantki udały się do szkoły podstawowej w Justynówce. To dzieci wyraziły chęć spotkania się z policjantami. W prelekcji brały udział przedszkolaki i uczniowie klas 0-V.  Uważnie słuchały co ma do powiedzenia policjantka na temat bezpieczeństwa w szkole i w domu. Szczegółowo był omówiony problem obcy niebezpieczny, na potrzeby spotkania jedna z policjantek była po cywilnemu. Celem było pokazanie dzieciom, że nie zawsze chodzimy w mundurach. Podkreślone też było, że osoba podająca się za policjanta musi okazać legitymację, w taki sposób aby można było ją spokojnie zobaczyć. Każde z dzieci zobaczyło z bliska jak wygląda legitymacja. W związku ze zbliżającymi się wakacjami był poruszony temat zachowania nad wodą, poruszania się przy ulicy i na placach zabaw. Na koniec spotkania dzieci  dostały odblaski.

Drugie spotkanie odbyło się w Komendzie w Tomaszowie. Dzieci z przedszkola w Jezierni mogły zobaczyć pracę funkcjonariuszy. Pierwszym Policjantem do jakiego się udały był  technik kryminalistyki, który przedszkolakom pokazał „magię”. Jaka radość była chłopca, który mógł zobaczyć odbicie swojej dłoni. Kolejnymi etapami zwiedzania była sala odpraw, strzelnica, gdzie dzieci koniecznie chciały postrzelać. W tym momencie policjant przestrzegł je przed dotykaniem jakiejkolwiek broni, która może im lub komuś zrobić krzywdę. Funkcjonariusz zwrócił uwagę, że nie można nigdy do nikogo mierzyć z pistoletu. Na koniec wycieczki przedszkolaki mogły z bliska zobaczyć radiowóz, który najczęściej jest wykorzystywany przy wypadkach.

Dzieci z każdym z Policjantów zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia, na strzelnicy dostały pamiątki w postaci odblasków.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.