TOMASZÓW O bezpieczeństwie w turystyce

W związku z rozpoczynającym się sezonem turystycznym Wydział Prewencji Komendy Powiatowe Policji zorganizował spotkanie ze służbami, które bezpośrednio czuwają nad bezpieczeństwem turystów oraz mieszkańcami powiatu.

W budynku tomaszowskiej komendy na sali odpraw odbyło się wczoraj spotkanie robocze służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przybywających na nasz teren turystów. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Nadleśnictwa Tomaszów- Tomasz Kotowicz, Nadleśnictwa Józefów- Kazimierz Oleszek, Nadleśnictwa Mircze – Wojciech Masłosz, Okrąg PZW w Zamościu – Leszek Wiśniewski. Gości i kadrę kierowniczą przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim kom. Szymon Mroczek, który rozpoczął naradę. Na początku podziękował za dotychczasowa współpracę, która układa się bardzo dobrze.

Celem spotkania było przygotowanie do nowego sezonu turystycznego, zacieśnienie współpracy a także wypracowanie nowych wspólnych działań. Omówiono zasady współpracy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na wodach i terenach przywodnych.

Pomysłów było wiele. Padła propozycja, aby zorganizować szkolenie dla policjantów, dotyczące rozpoznawania skradzionych drzew. Poznanie rodzaju asygnat stosowanych do każdego rodzaju drewna pomogłoby przy częstych kradzieżach drzewa z lasu. Zdobytą na szkoleniach wiedzę funkcjonariusze mogliby wykorzystać np. przy kontroli pojazdów przewożących drzewo.

Spotkanie było owocne w nowe pomysły co do dalszej współpracy.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.