Info

Aplikacja ESTA – ile kosztuje złożenie wniosku?

Aplikacja ESTA to specjalny system, dzięki któremu można zgłosić wyjazd do USA i dostać pozytywną zgodę bez wizy na wyjazd. Zastanawiasz się czy za esta należy dokonywać płatności w dolarach amerykańskich? Odpowiedź jest prosta. Płatności nie trzeba wykonywać w dolarach, ale można za estę płacić w euro. Kwota do zapłaty zawsze jest uzależniona od aktualnych kursów.

Ile kosztuje złożenie wniosku?

Koszt wniosku wynosi 21 dolarów. Ważne jest aby płatność dokonać przy użyciu karty. Aplikacja ESTA wyświetla, że koszty za usługę to 64 USD + 21 USD opłaty rządowej USA. Opłata za usługę to nie tylko koszt wniosku ale i również mnóstwo udogodnień, np. całodobowe przetwarzanie esta,  aktualizacja ważnych  danych – korekta błędów w formularzu zapytania, potwierdzenie pocztą i faksem, nakazy turystyczne, całodobowa pomoc w obsłudze klienta i mnóstwo innych.

W momencie, gdy wniosek o ESTA zostanie złożony przez stronę Urzędu Celnego i Ochrony Granic Stanów Zjednoczonych i odrzucą wniosek nie zwrócą niestety oni wszystkich pieniędzy. Aplikacja ESTA poprzez premium ma opcję zwrotu pieniędzy. Warto więc aplikować właśnie przez nią. 

Ile jest ważna ESTA?

Dokument jest ważny przez dwa lata, albo do momentu, gdy wygaśnie paszport. Podstawowa wiza turystyczna do Stanów Zjednoczonych to dość spory koszt, jednak w przypadku Aplikacji ESTA kwota ta wynosi zaledwie 14 dolarów. 14 dolarów jest opłatą rejestracyjną w systemie. Aby wypełnić dokument po polsku, wymagane jest uzupełnienie danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, płeć, obywatelstwo, narodowość, data oraz miejsce urodzenia, numer paszportu wraz z datą ważności, imiona i nazwiska rodziców, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail.

Należy pamiętać, że wszystkie wpisane dane absolutnie muszą być zgodne z prawdą. Jeżeli dane nie będą się zgadzać lub urzędnicy będą mieli jakieś wątpliwości wniosek z całą pewnością zostanie odrzucony. Jeżeli przy składaniu wniosku zostanie popełniony błąd niestety nie będzie można go poprawić tylko wypełnić na nowo.

Czy nie mając karty kredytowej zapłacę za ESTA? 

Osoby, które podróżują do Stanów Zjednoczonych muszą dokonywać płatności kartą kredytową lub debetową. VISA, MasterCard i Discover American Express są pośród kart debetowych zatwierdzonych przez esta. Zostaniesz poinformowany zazwyczaj 3 dni od momentu złożenia wniosku. Informacje można też sprawdzić w aplikacji. Należy wpisać w niej numer swojego wniosku oraz datę urodzenia. Wypełnianie wniosku jest banalnie proste, wszędzie widnieją podpowiedzi. Pamiętaj, że nie trzeba okazywać swojego wniosku ESTA na granicy Stanów Zjednoczonych- w erze cyfrowej wszystko sprawdzane jest w systemie. Dobrym krokiem będzie jednak wydrukowanie go dla swoich potrzeb, aby mieć na przykład na usadzę kiedy kończy się jego ważność itp. 

Podróż do USA nigdy nie była tak łatwa i tania. Po zatwierdzeniu wniosku warto śledzić loty. Codziennie można znaleźć mnóstwo promocji i okazji aby za grosze udać się do Stanów Zjednoczonych. Ciesz się łatwością i niskimi kosztami podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *