BRZEZINY Przystanek nie musi być nudny

Stowarzyszenie Rozwoju Brzezin „Brzezina” od  kwietnia do lipca w ramach programu „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM” realizowało projekt pod nazwą „Przystanek nie musi być nudny”.

Projekt już od początku wzbudził zainteresowanie wśród mieszkańców i osób odwiedzających naszą miejscowość …na przystanku znowu coś się dzieje mówili i pytali (… skąd pomysł? pieniądze na realizację?).

W ramach projektu zakupiono kamienne donice, ziemię, rośliny i inne potrzebne materiały w tym 2 solidne ławki. Rośliny zasadzono w donicach, które umożliwią przetrwanie roślin zimą. Obecnie dbamy o nie/pielęgnujemy je. Wdzięczne rośliny pięknie kwitną. Mieszkańcy chętnie korzystają z ustawionych na przystanku ławeczek. Pod koniec lipca zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci, jego tematem był „teren wokół przystanku… co jeszcze można zmienić aby przystanek był przyjazny mieszkańcom”. Dzieci chętnie wypowiadały się w tej kwestii – chciałyby więcej drzew, które rzucałyby cień na plac przy przystanku.

Przy realizacji projektu mogliśmy liczyć na pomoc strażaków i mieszkańców Brzezin.

Dziękujemy Fundacji Santander za możliwość zrealizowania projektu „Przystanek nie musi być nudny” w Brzezinach oraz pani dyrektor Marzenie  Rabiega za wsparcie i rekomendację.

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.