Rachanie

DOBRY AWANS Z Wożuczyna do Dublina

Tomasz Wybranowski, który pochodzi z Wożuczyna (gm. Rachanie) został powołany na stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego Polskiego Radia dla Zagranicy.
Do jego zadań będzie należeć między innymi kierowanie pracami m.in. redakcji angielskiej, białoruskiej, ukraińskiej, rosyjskiej, chińskiej i brazylijskiej.
Tomasz Wybranowski urodził się w 1972 roku, jest absolwentem tomaszowskiego „Bartosza”, wychowanek polonisty Adolfa Czeredereckiego.
Wybranowski obecnie mieszka w Dublinie.
Pisze o sobie:
„Roztoczanin z serca Zamojszczyzny.
Absolwent polonistyki na UMCS (specjalność edytorsko-medialna). Studiował także jako wolny słuchacz filozofię i politologię.
Dziennikarz, radiowiec, poeta, literat i publicysta. Pracował w radiu Centrum, Puls, Top, oraz kieleckim TAK, był korespondentem radiowej „Trójki”.
Publikował (i publikuje) w pismach „Próba”, „Praca i Życie Za Granicą”, „Nowej Okolicy Poetów”,„Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym”, magazynie „Kontury”.
Korespondent tygodnika „Przegląd” i redaktor dwumiesięcznika „Imperium Kobiet. Od 2005 roku w Irlandii.
Na przełomie 2005/2006 był redaktorem naczelnym tygodnika „Strefa Eire”. W latach 2006-2009 wydawca i redaktor naczelny miesięcznika „Wyspa”.
Wydał trzy przewodniki po Irlandii Irish ABC”.
Życzymy powodzenia!
Redakcj@/fot. archiwum Tomasza Wybranowskiego/facebook

Jeden komentarz do “DOBRY AWANS Z Wożuczyna do Dublina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *