Info

Dobry smartfon do 1500 zł. Na co się zdecydować?

W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez smartfona. Urządzenie to służy nam już nie tylko do wykonywania połączeń czy wysyłania wiadomości tekstowych, ale również przeglądania stron internetowych, korzystania z aplikacji, robienia zdjęć, słuchania muzyki czy oglądania filmów. Obecnie oferta takich sprzętów jest bardzo zróżnicowana. Dlatego z łatwością znajdziemy model, który spełni nasze oczekiwania i będzie dostosowane do naszego budżetu. Wiele osób celuje w telefony ze średniej półki cenowej, których cena nie przekracza 1500 zł. Na jaki model warto zdecydować się w tym przedziale cenowym i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Podpowiadamy.

Czym powinien wyróżniać się dobry smartfon do 1500 zł?

Szukając smartfona ze średniej półki cenowej, a więc modelu, którego wartość nie przekracza 1500 zł, powinniśmy wiedzieć o tym, że nie możemy liczyć na produkt najwyższej jakości, jednak może on wyróżniać się naprawdę dobrymi parametrami technicznymi. Z tego powodu w przypadku większości osób, które nie mają bardzo dużych wymagań co do smartfona telefon do 1500 złotych, może być dobrym rozwiązaniem. Szukając takiego urządzenia, zwróćmy uwagę na jego parametry techniczne. Zastanówmy się jednak, na jakich aspektach nam najbardziej zależy, ponieważ wiele dostępnych na rynku modeli wyróżnia się dobrymi parametrami aparatów czy procesora, jednak zazwyczaj wersje z tej półki cenowej nie są wyposażone w najlepsze podzespoły w każdym możliwym aspekcie funkcjonowania takiego modelu.

Jakie parametry powinien mieć dobry smartfon do 1500 zł?

Wśród podstawowych parametrów technicznych, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając smartfon do 1500 złotych, można wymienić jego pamięć RAM, a także wbudowaną pamięć wewnętrzną. Modele w tej półce cenowej mogą mieć pamięć RAM na poziomie nawet 8 lub 12 GB. Parametr ten pozwala na płynne działanie wielu aplikacji jednocześnie. Jest to więc istotne, zwłaszcza dla użytkowników, którzy stawiają na multitasking. Warto zwrócić uwagę również na wydajność procesora. Ten parametr jest szczególnie istotny dla osób, które zamierzają korzystać z gier na telefonie. Jeżeli urządzenie to ma nam służyć również do wykonywania zdjęć, sprawdźmy, ile megapikseli ma aparat, a także czy wyposażony jest w stabilizację obrazu. Warto zwrócić uwagę również na wyświetlacz. Najlepsze modele gwarantują wysoką jakość i jasność kolorów i wyświetlacz Super Amoled.

Jakie smartfony dostępne są do 1500 zł?

Budżet do 1500 zł pozwala nam na znalezienie dobrego smartfona, który będzie wyróżniał się optymalnymi parametrami technicznymi. Niemal co chwilę na rynku pojawiają się nowe telefony, które można nabyć w takiej kwocie. Obecnie jednak wśród modeli chętnie wybieranych przez użytkowników można wymienić smartfon Samsung Galaxy M34, a także Motorole Moto G84, Edge 30 Neo, czy Moto G73. Dużym zainteresowaniem cieszy się też smartfon Realme 10 czy Samsung Galaxy A33. 

Grafika: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *