GRADYSŁAWICE Wspólnie świętowali

10 marca w miejscowości Grodysławice (gm. Rachanie) miała miejsce szczególna uroczystość. Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich i przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Spełniamy Marzenia” mieszkańcy świętowali dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn.

Przybyli też licznie zaproszeni goście: władze gminy Rachanie reprezentowane były przez skarbnika gminy – Agatę Niedziółkę oraz Wiesława Pałczyńskiego – przewodniczącego Rady Gminy Rachanie. Przybyli również Państwo Zdzisława i Stanisław Seńkowie z GOK w Rachaniach, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu – Teresa Semczyszyn, miejscowy proboszcz, ks. Krzysztof Antczak oraz sołtysi z rodzinami. Frekwencja nadzwyczaj dopisała.

Uroczystość rozpoczęła Jolanta Nowosad, przewodnicząca KGW, przywitała gości i podziękowała za liczne przybycie. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowała grupa dzieci, uczęszczająca na zajęcia świetlicowe, prowadzone przez Stowarzyszenie „Spełniamy Marzenia”. Koncert piosenek wykonał zespół „Płomyk” z Wożuczyna Cukrowni pod kierunkiem – Stanisława Seńko. Jadwiga Tomczyk i Teresa Sulowska, prezentowały najpiękniejsze wiersze o kobietach. Agata Niedziółka w kilku słowach powiedziała o celowości i pięknej tradycji kontynuacji takich przedsięwzięć na terenie naszej miejscowości i gminy.

Na wszystkich zebranych czekał poczęstunek w postaci bigosu, pączków, obwarzanków i faworków. Przy kawie i herbacie można było porozmawiać, odświeżyć znajomości, zadbać o pomyślne relacje sąsiedzkie i bardzo przyjemnie spędzić czas. Święto Kobiet i Mężczyzn stało się pretekstem do spędzenia niedzielnego popołudnia w miłej atmosferze.

Krzysztofa Nagowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *