Na sygnale

HREBENNE Gang rozbity

15 października 2015 roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Hrebennem, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się obrotem wyrobami akcyzowymi pochodzącymi z przemytu.
W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zamościu prowadzącej w przedmiotowej sprawie śledztwo funkcjonariusze z Placówki SG w Hrebennem przy udziale funkcjonariuszy komendy Nadbużańskiego Oddziału SG w Chełmie zatrzymali 7 obywateli Polski w wieku od 23 do 50 lat zamieszkałych na terenie powiatu tomaszowskiego, zamojskiego, biłgorajskiego i niżańskiego.
Dwóm zatrzymanym prokurator przestawił zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, tj.: z art. 258 § 3 kk, zaś pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, tj.: z art. 258 § 1 kk i inne.
Realizując czynności procesowe dokonano również przeszukania 14 posesji na terenie województwa lubelskiego i podkarpackiego.

grupa1
Od prawie roku, grupa przestępcza była intensywnie rozpracowywana przez funkcjonariuszy Placówki SG w Hrebennem.
Z ustaleń funkcjonariuszy Straży Granicznej wynika, że sprawcy rozprowadzili na terenie całego kraju blisko 2.800.000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy pochodzących z przemytu. Z tytułu prowadzenia nielegalnej działalności przez grupę przestępczą, Skarb Państwa poniósł straty na kwotę 2.360.000 zł.
mat. NOSG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *