HREBENNE Migranci ukryci w naczepie ciężarówki

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Oddziału Celnego z Hrebennego ujawnili dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni próbowali wjechać do Polski ukryci w naczepie ciężarówki.

13 sierpnia br. na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej, podczas wspólnej kontroli naczepy samochodu ciężarowego ujawnili dwóch nielegalnych migrantów.  Mężczyźni to obywatele Syrii w wieku 30 i 23 lat. Podczas przeprowadzonej wobec nich kontroli, okazało się, iż obaj nie posiadają dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski. Obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Zatrzymanym obywatelom Syrii, przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z art. 264 par. 2 kk. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, obaj mężczyźni zostaną umieszczeni w ośrodku strzeżonym.  Do sprawy został zatrzymany również 48 – letni ob. Turcji, który był kierowcą kontrolowanej ciężarówki. Mężczyźnie przedstawiono zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej z art. 264 par. 3kk. Czyn ten usankcjonowany jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Krajem docelowym, do którego chcieli dotrzeć nielegalni migranci z Syrii miały być Niemcy.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!