GRANICANa sygnale

HREBENNE Odzyskano skradzioną Toyotę oraz Volkswagena

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, udaremnili podczas ostatniego weekendu wywóz z Polski skradzionych pojazdów o wartości ponad 90 000 zł.

W dniu 20 grudnia br., na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem, do odprawy granicznej zgłosił się 39-letni obywatel Ukrainy, który usiłował wyjechać z RP samochodem osobowym marki TOYOTA LANDCRUISER. W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili ślady ingerencji w numery nadwozia. Szacunkowa wartość zatrzymanego pojazdu wynosi około 60 tys. zł.

Dzień wcześniej na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, funkcjonariusze dokonujący kontroli granicznej ujawnili również w samochodzie, który wyjeżdżał z kraju ingerencję w polu numerycznym pojazdu. Po dodatkowym sprawdzeniu okazało się, że kontrolowany Volkswagen Touareg, został utracony na terytorium Włoch. Szacunkowa wartość pojazdu to 35 tys. zł.

????????????????????????????????????

W przedmiotowych sprawach zostały wszczęte postępowania przygotowawcze.

Od początku roku funkcjonariusze NOSG, zatrzymali pojazdy pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 8 mln zł. Działania związane z kontrolą legalności pochodzenia pojazdów prowadzone będą w dalszym ciągu.
mat. Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *