INFO Domowa Akademia Marzeń – źródło zabaw i lekcji dla dzieci i rodziców

Kończą Ci się pomysły, co robić z dziećmi w czasie ich przymusowego pobytu w domu spowodowanego epidemią koronawirusa? Nie wiesz jak w kreatywny czy zabawny sposób zająć choć na chwilę ich uwagę? Z pomocą przychodzą wolontariusze i sympatycy Fundacji Mam Marzenie, którzy realizują projekt Domowej Akademii Marzeń. DAM to pomysły na naukę i zabawę z najmłodszymi w domowym zaciszu. Kolejne propozycje prezentowane są codziennie na Facebooku Fundacji.

Jednym z wyzwań, jakie nieoczekiwanie postawiła przed nami pandemia koronawirusa jest konieczność kreatywnego zagospodarowania czasu pozostającym obecnie w domach dzieciom. Fundacja Mam Marzenie, której bliskie są potrzeby najmłodszych, postanowiła wesprzeć rodziców, przygotowując dla nich codzienną porcję inspiracji w postaci filmików, na których prezentowane są propozycje gier i zabaw edukacyjnych.

– Wśród naszych wolontariuszy można spotkać przedstawicieli każdej profesji, także pedagogów czy logopedów. Ich pomoc w tym trudnym dla nas wszystkich okresie jest bezcenna. Codziennie nagrywają w swoich domach filmiki, dzieląc się sprawdzonymi sposobami nie tylko na zabawę, ale także edukację najmłodszych – opowiada Mateusz Mostowski z Fundacji Mam Marzenie.

W nagraniach biorą udział nie tylko sami wolontariusze Fundacji, ale także ich dzieci uczestniczące w zajęciach praktycznych organizowanych przez ich rodziców. Choć projekt kierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym to może być źródłem rozrywki dla całej rodziny. Dzięki niemu poznamy sposoby na stworzenie nietuzinkowych prac plastycznych, czy zainteresowanie najmłodszych nauką.

– Zapraszamy każdego sympatyka naszej Fundacji do dołożenia swojej cegiełki do naszego projektu. Każdy kto ma pomysł na interesującą, wciągającą zabawę i możliwości jej nagrania, może napisać do nas na Facebooku i zostać wykładowcą naszej Akademii – kontynuuje Mateusz Mostowski.

Nowe odcinki zabaw publikowane są codziennie, od poniedziałku do piątku, na facebookowej stronie Fundacji Mam Marzenie o godz. 9.30: www.facebook.com/FundacjaMamMarzenie/playlist/2532130860375767/?sfnsn=mo

Od 2003 r. Fundacja Mam Marzenie spełnia marzenia chorych dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Organizacja działa w pełni charytatywnie – jej siłą napędową są pracujący na terenie całego kraju wolontariusze.

Więcej informacji o Fundacji Mam Marzenie, jej podopiecznych i czekających na spełnienie marzeniach można znaleźć na stronie organizacji: www.mammarzenie.org.

O Fundacji Mam Marzenie:

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3–18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku, jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 8600 marzeń chorych dzieci.

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.