Info

INFO Pomysł na wakacje – szkolenie wojskowe z terytorialsami 

Zainteresowanych „Wakacjami z WOT” nie brakuje, dlatego 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej uruchomiła dodatkowy termin szkolenia podstawowego w okresie wakacji – zajęcia ruszą już 19 sierpnia br.

Wakacje to doskonały czas, aby zrealizować swoje pasje, marzenia o wojsku i sprawdzić się na szkoleniu wojskowym. Z myślą o tych osobach Terytorialsi przygotowali drugi, dodatkowy termin szkolenia podstawowego w dniach 19.08.- 03.09.2022 r. 

Pierwsze szkolenie w 2 LBOT w ramach projektu „Wakacje z WOT” dobiegło już końca. Pomyślnie ukończyło je ponad 80 ochotników z województwa lubelskiego, którzy 16 lipca br. złożyli przysięgę wojskową w Świdniku i tym samym zasilili szeregi Lubelskiej Brygady OT.

Wakacyjna propozycja szkolenia podstawowego Wojsk Obrony Terytorialnej skierowana jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów, studentów oraz osób, które chcą wykorzystać czas wakacji, aby zapoznać się z podstawami wojskowego rzemiosła. Projekty „Wakacje z WOT”, czy „Ferie z WOT” od początku cieszą się dużym zainteresowaniem osób młodych na Lubelszczyźnie.  

Istotą terytorialnej służby wojskowej, jest jak najlepsze zbalansowanie życia zawodowego i osobistego ze służba na rzecz ojczyzny, regionu i społeczności lokalnej. Dotyczy to również uczniów i studentów. W czasie roku szkolnego czy akademickiego zrealizowanie planów wojskowych jest trudne, dlatego wakacje stanowią alternatywę dla osób, które myślą o mundurze. Stąd właśnie inicjatywa WOT – wyjścia naprzeciw oczekiwaniom młodych ochotników i dopasowanie terminów szkoleń podstawowych do letniej przerwy w nauce.

Osoby, które są zainteresowane szkoleniem podstawowym w 2 Lubelskiej Brygadzie OT w dodatkowym, wakacyjnym terminie 19.08.-03.09, powinny jak najszybciej zgłosić się do odpowiedniego Wojskowego Centrum Rekrutacji, aby złożyć wniosek o powołanie. Można również skontaktować się z mobilnym rekruterem 2 LBOT lub skorzystać z platformy elektronicznej e-PUAP. Dostępna jest także bezpłatna infolinia 800-696-077 oraz strona internetowa www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, gdzie można uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące rekrutacji i służby w WOT. 

Mieszkańcy naszego regionu, którzy nigdy nie byli w wojsku, a chcieliby spróbować swoich sił w szeregach 2 Lubelskiej Brygady OT mają w tym roku do wyboru jeszcze kilka terminów szkolenia podstawowego: 16.09-01.10, 14-29.10, 25.11.-10.12 oraz 17-18.12 (kontynuacja w styczniu 2023 r.)

2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *