JÓZEFÓWKA Areszt za śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia usłyszał 63-latek, który w sobotnią noc kierując mercedesem potrącił śmiertelnie 52-letniego pieszego i odjechał z miejsca nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Sprawcę wypadku namierzyli już następnego dnia tomaszowscy kryminalni. Został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do tego tragicznego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Józefówka.  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że znajdujący się na jezdni 52-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego został potrącony przez nieznany pojazd. Kierujący zamiast zatrzymać się i udzielić pomocy, uciekł z miejsca zdarzenia  nie wzywając na miejsce służb ratunkowych.

W wyniku poniesionych obrażeń, 52-latek poniósł śmierć na miejscu. Decyzją prokuratora, ciało 52-letniego pieszego zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Do tego wypadku doszło w terenie zabudowanym ale nieoświetlonym, natomiast pieszy znajdował się na drodze i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Skrupulatna praca tomaszowskich kryminalnych już następnego dnia doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy wypadku. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przeprowadzili z udziałem 63-latka czynności procesowe,  zabezpieczyli także pojazd marki Mercedes, którym w chwili wypadku poruszał się sprawca.

63-letni kierujący usłyszał już zarzuty prokuratorskie oraz wystosowany został wobec niego wniosek o tymczasowy areszt. 

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.