LUBYCZA KRÓL. Pomóż bezdomnym psom

Stowarzyszenie Aktywna Gmina+ z Lubyczy Królewskiej prowadzi zbiórkę na zakup kojca i żywołapki, a także szuka domu dla dwóch znalezionych w lesie szczeniąt.

„Zwracamy się do Państwa o pomoc w naszej zbiórce. Chcemy pomagać, ale nie mamy do tego warunków. Za każdym razem kiedy w naszej gminie pojawia się bezdomny psiak, jesteśmy bezradne. Ze względu na to, że nie mamy miejsca, gdzie mogłybyśmy dać mu schronienie, gdzie mógłby spokojnie poczekać na dom tymczasowy. Nie mamy warunków do tego, żeby wyłapywać psy, które są nieufne w stosunku do ludzi, bo kiedyś, gdzieś, ktoś je tak bardzo skrzywdził, że do tej pory nie są w stanie nikomu innemu zaufać. Nie chcemy zostawiać tych zwierząt na pastwę losu, licząc na to, że może jakaś dobra dusza się nimi zaopiekuje. Nierzadko zwierzęta te wymagają pomocy medycznej.

W tym momencie chcemy uzbierać pieniądze na kojec oraz żywołapkę, dzięki którym będziemy mogły zabezpieczać te zwierzęta. Dobrą wiadomością jest to, że gmina udostępni nam miejsce, gdzie będziemy mogły go postawić.

Nie mamy żadnych środków, które mogłybyśmy na to przeznaczyć. Prosimy Was o wsparcie, ponieważ mamy już dość bezradności. Wiemy, że na wiosnę, tak jak co roku, pojawią się nowe, bezdomne zwierzęta. Musimy być przygotowane. Dziękujemy za Wasze wsparcie!”

Link do zbiórki: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/koniecbezradnosci

Dodatkowo 19 lutego w lesie pomiędzy Lubyczą Królewską a Szalenikiem znaleziono 3 szczeniaki: 2 psy i suczkę. Stowarzyszenie tymczasowo je zabezpieczyło, ale pilnie szuka im domów.

Kontakt w sprawie adopcji: Facebook

https://www.facebook.com/stowarzyszenieaktywnagminaplus/  lub kontakt osobisty w Gminnej Bibliotece Publicznej.

mat. prasowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.