Lubycza KrólewskaNa sygnale

LUBYCZA KRÓLEWSKA Policja złapała złodziei

Cztery zarzuty usłyszeli mieszkańcy gminy Lubycza Królewska. Jeden za kradzież przycinarki elektrycznej do drzewa, a pozostali trzej za paserkę. To wszystko dzięki pracy policjantów z Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej. Zostało też odzyskane skradzione mienie.

Z ustaleń policjantów wynika, że w ostatni weekend trzech kolegów spożywało alkohol. Kiedy zabrakło trunku i pieniędzy, jeden z nich przypomniał sobie, że na pobliskiej posesji widział elektryczna przycinarkę do drzewa.

31- latek wszedł na posesję i zabrał narzędzie. Następnie całą trójka próbowała sprzedać skradziony sprzęt za 50 złotych. Kupno sprzętu zaproponowali napotkanemu 42-latkowi. Po krótkiej namowie mężczyzna zakupił przycinarkę za około 20 zł. bo tylko tyle pieniędzy miał przy sobie.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Lubyczy sprzęt został odzyskany, a sprawcy zatrzymani.

Teraz trzech mężczyzn odpowie za paserstwo, ponieważ dwóch z nich wiedziało, że sprzęt pochodzi z kradzieży, a kupujący mógł przypuszczać, że oferowane mu w tak niskiej cenie narzędzie, jest kradzione. Czwarty mężczyzna odpowie z kolei za kradzież cudzej rzeczy.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *