LUBYCZA KRÓLEWSKA Rozmawiali o dziennikarstwie

Uczniowie klasy językowej/innowacyjnej z Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z dziennikarzem i społecznikiem.
W piątek 17 marca 2017 roku do młodzieży przyjechała Magdalena Malec-Tereszczuk dziennikarz piszący artykuły m. in. w Tygodniku Tomaszowskim i Kronice Tygodnia. Od kilku lat pani Magda nadzoruje prace i pisze w Tomaszowskim Portalu Informacyjnym.
Pani redaktor opowiedziała o pracy dziennikarza i o tym, jak napisać dobry artykuł. Wspomniała także o formie pisania i cechach bycia dobrym dziennikarzem. Wszyscy uważnie słuchali tego fascynującego wykładu, a niektórzy zadawali pytania dotyczące tej ciekawej pracy. Myślę, że to spotkanie każdemu bardzo się podobało i na długo pozostanie w naszej pamięci.
Warto wspomnieć, że pani Magda od wielu lat pracuje społecznie przy interesujących projektach związanych między innymi z dziećmi również tymi niepełnosprawnymi. Koordynowała lub współkoordynowała m.in. budowę dwóch placów zabaw w Tomaszowie Lubelskim, małego boiska dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 w Tomaszowie, koordynowała także pracę wolontariuszy w ogólnopolskim projekcie Szlachetna Paczka, od trzech lat jest w tym projekcie wolontariuszem.
Pani Magda to „człowiek orkiestra” – jak mówi o niej jedna z naszych nauczycielek. Obecnie Magdalena Malec-Tereszczuk związana jest także z branżą turystyczną.
Julia Stepaniuk/uczennica kl. I „c” gimnazjum

[print_gllr id=13851]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.