LUBYCZA KRÓLEWSKA Wielkanoc puka do drzwi

Jak co roku w Przedszkolu Samorządowym w Lubyczy Królewskiej odbyło się przedstawienie Wielkanoc puka do drzwi w wykonaniu dzieci pięcioletnich.
Inscenizację przygotowały panie: Iwona Cymerman i Anita Kuzioła. Występy przedszkolaków podziwiali  rodzice, przedstawiciel Urzędu Miejskiego – pani Monika Nazarowicz oraz specjalnie na tą okazję zaproszeni seniorzy: panie Bronisława Żeleźna, Olga Żmuda, Helena Jańczak. Celem uroczystości było zapoznanie dzieci z tradycjami Świąt Wielkiej Nocy, zacieśnianie więzi emocjonalnych między dziećmi, rodzicami, nauczycielami i seniorami. Dzieci przedstawiły historię zmartwychwstania i towarzyszące świętom tradycje: śmigusa-dyngusa, chodzenie ze święconką i dzielenie się jajkiem.
Przedszkole, jako jedna z pierwszych instytucji, z którymi styka się dziecko, ma możliwość wyrobienia określonych postaw i umiejętności. Jego wychowawcza działalność ma ogromne znaczenie dla ukształtowania osobowości dziecka. Dlatego, jak co roku w tym szczególnym okresie, zapraszamy seniorów – mówi Iwona Cymerman nauczycielka pięciolatków z grupy B. I dodaje –  Naszym zadaniem jest rozbudzić zbiorowe poczucie wdzięczności, uznania, gościnności, które sprawiają, że człowiek starszy czuje się żywą częścią swej wspólnoty. Chcemy, aby uczyć nasze dzieci hojności i tolerancji wobec osób starszych. Tam, gdzie nie ma szacunku dla osób starszych, tam nie ma przyszłości dla ludzi młodych. Dlatego z takich spotkań czerpią i dzieci i seniorzy.
mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.