TOMASZÓW Park po rewitalizacji. Już otwarty (zdjęcia)

14 sierpnia 2015 roku park miejski został otwarty dla mieszkańców.
Przypomnijmy, że park zamknięto 3 lutego 2015 roku i od tamtej pory na jego terenie trwały intensywne prace modernizacyjne.

Społeczność lokalna nie kryła zadowolenia z faktu otwarcia parku. Po południu zielone płuca miasta tętniły życiem. Podobnie było wieczorem.
Olbrzymim powodzeniem wśród młodzieży cieszy się nowoczesny skatepark. „Wypas”, takim określeniem najczęściej posługiwała się zadowolona młodzież jeżdżąca na rowerach i deskach.
Młodym podoba się właściwie wszystko, ale w szczególności obszar (wielkość) na jakim powstał skatepark oraz doskonałe ledowe oświetlenie, dzięki któremu można uprawiać sport po zmierzchu.
Wielką atrakcją jest również nowoczesna fontanna z „brodzikiem”. Tutaj najwięcej uciechy mają najmłodsi mieszkańcy miasta. Świetnym rozwiązaniem było ulokowanie fontanny tuż przy placu zabaw.
Nowy amfiteatr robi duże wrażenie na odwiedzających park. Choć usłyszeć można było komentarze, że przy najbliższej imprezie masowej prawdopodobnie piękne nowe nasadzenia mogą zostać stratowane przez imprezowiczów.
Widownia z drewnianymi ławkami będzie mogła pomieścić ogólnie 477 osób.
Nowością jest to, że park posiada „strefę seniora”, gdzie można będzie pograć w Petangue. W alejkach ustawiono ponadto stoliki do gry w szachy i w chińczyka.
Doskonałym rozwiązaniem, które chwalą sobie mieszkańcy jest zamontowanie pomp z wodą. Dużym zainteresowaniem cieszy się także siłownia zewnętrzna. Z tego typu urządzeń do ćwiczeń korzystają młodzi oraz starsi mieszkańcy Tomaszowa.
Pamiętajmy, iż w planach rewitalizacyjnych jest także lodowisko, które utworzone zostanie w okresie zimowym w miejscu byłego skateparku (tuż przy Tomaszowskim Domu Kultury.
Realizacja inwestycji zamknęła się w kwocie ponad 10 mln złotych (z tego Unia Europejska sfinansuje 75 proc. tej kwoty).
Przypomnijmy, że w ramach projektu zostały wykonane takie działania jak: budowa amfiteatru, budowa i przebudowa alejek i ścieżek w parku, budowa i przebudowa oświetlenia w parku, zagospodarowanie zieleni parku, przebudowa fontanny, budowa skateparku, przebudowa parkingów przy Tomaszowskim Domu Kultury, zakup garderoby kontenerowej do użytku amfiteatru, zakup i montaż lodowiska rekreacyjnego, zakup i montaż siłowni plenerowej, budowa przyłącza kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci kanalizacji deszczowej, remont dróg gminnych znajdujących się na terenie „Śródmieścia” wraz z małą architekturą, budowa i przebudowa oświetlenia ulicznego na tym terenie, roboty remontowe związane z zagospodarowaniem ul. Rynek, rozbudowa monitoringu miasta oraz rozbudowa parkingu przy ul. Królewskiej.

Projekt parku wykonała firma projektowa WIMAR z Tomaszowa Lubelskiego. www.projekty-wimar.pl

Zapraszamy do fotogalerii, tam więcej zdjęć z „nowego” parku

[print_gllr id=316]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.