LUBYCZA KRÓLEWSKA Z 3 promilami i zakazem na skuterze

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mieszkańcowi gminy Lubycza Królewska, który jechał skuterem. Jak się okazało mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, badanie na zawartość alkoholu wykazało, że prowadził motorower będąc w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej podczas patrolu na terenie Lubyczy Krolewskiej zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu przewrócił się na motorowerze. W momencie, gdy mundurowi podjechali do mężczyzny okazało się, że ten ma problemy z ustaniem na nogach. W trakcie rozmowy z 35-letnim mieszkańcem gminy Lubycza Królewska, funkcjonariusze wyczuli wyraźną woń alkoholu. W związku z tym, poddali go badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało, że ma w swoim organizmie blisko trzy promile.

To jednak nie koniec kłopotów 35-latka, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzania pojazdów mechanicznych. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że „nie jechał tym skuterem, tylko siedział na nim i odpychał się nogami od ulicy”.

35-latek za swoje kolejne przewinienie będzie odpowiadał przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i trzeźwość na drodze.

info. KPP w TL

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.