Tomaszów Lubelski

MAJDAN GÓRNY Złota Gwiazda 2016

20 stycznia 2016 roku w Wiejskim Domu Kultury w Majdanie Górnym odbył się XII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek „ZŁOTA GWIAZDA 2016”.
Podobnie, jak i w edycjach poprzednich, przegląd skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Tomaszów Lubelski.
Uczestnicy występowali jako soliści, członkowie zespołów wokalnych lub zespołów wokalno-instrumentalnych. W ich wykonaniu można było posłuchać znanych i lubianych przez wszystkich kolęd i pastorałek. O przygotowanie uczestników zadbali nauczyciele i opiekunowie. Dzięki imprezie upływającej w miłej atmosferze, publiczność mogła oderwać się od codziennych spraw i przypomnieć sobie o wyjątkowości nie tak dawno obchodzonych Świąt Bożonarodzeniowych.
Głównymi organizatorami całej imprezy byli: Zespół Szkół Publicznych im. Żołnierzy Września 1939 roku w Majdanie Górnym na czele z Panią Dyrektor Anną Świca, Urząd Gminy w Tomaszowie Lubelskim, Gminny Ośrodek Kultury w Podhorcach i Biblioteka Komunalna w Majdanie Górnym.
Wśród honorowych gości znaleźli się m.in. Wójt Gminy Tomaszów Lubelski Pani Marzena Czubaj-Gancarz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Podhorcach Pani Kinga Łuczak i Ksiądz Krzysztof Giera.
Spotkanie zostało zakończone rozdaniem symbolicznych dyplomów i przekazaniem nagród książkowych do bibliotek szkolnych.
Zgromadzonym zapewniono ponadto słodki poczęstunek.
Instruktor/Katarzyna Borowiec-Bender, fot. GOK Podhorce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *