SPORT

NARCIARSTWO Mistrzostwa Polski Młodzików w biegach narciarskich

W dniach 03-04.02.2024 na trasach przy ośrodku CZS Ptaszkowa odbyły się zawody FIS Slavic Cup, które w kategorii młodzika i młodziczki były Mistrzostwami Polski w biegach narciarskich na torach. Olbrzymi sukces odnosi podopieczny trenar Pana Jaromira Korkosza, Oskar Gumieniak z klubu MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski ,który w pierwszym roku startów w kategorii młodzik zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików.

W pierwszym dniu 03.02.2024 kategorie junior i senior rywalizowały w sprincie stylem klasycznym. Najlepszy w naszej ekipie podopieczny Jaromira Korkosza – Bartosz Kita zajął open 7 miejsce co dało mu 3 miejsce w kategorii juniora, a Karolina Kuć – 8 miejsce open – co w kategorii juniorek dało 2 miejsce.

W drugiej części zawodów młodzicy, młodziczki i dzieci starsze. walczyły w biegu stylem klasycznym na torach . W młodzikach na 2,5 km : 7 miejsce zajął Oskar Gumieniak , a 8 miejsca Julia Danielkiewicz. W biegu w kategorii dzieci na dystnsie 1,7 km : 4 miejsce zajął wśród chłopców Aleksander Kińczkowski, a u dziewcząt 7-ma była Alicja Koper .

W drugim dniu zawodów -04.02.2024 w biegach na dystansach stylem klasycznym w kategorii juniorek wygrywa Karolina Kuć – MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, w młodzikach – Oskar Gumieniak zajął 3 miejsce, w młodszych kategoriach 2 miejsce w kategorii dziewcząt zdobywa Alicja Koper. Dobre 6 miejsce w MP Młodziczek zdobywa Julia Danielkiewicz. Więcej informacji wyniki na stronie www.lozn.org.pl .