SPORTTomaszów Lubelski

NARCIARSTWO Trzy medale dla Lubelszczyzny

Trzy medale dla Lubelszczyzny w pierwszym dniu startów podczas Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpackie 2018.
Na trasach Pod Żukowem w Ustianowej koło Ustrzyk Dolnych zainaugurowali swoje starty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży narciarze biegowi. W pierwszej konkurencji w biegach sprinterskich stylem dowolnym bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zdobywając po jednym medalu każdego koloru. Złoto w kategorii juniorek młodszych wywalczyła Monika Skinder , a jej koledze klubowemu Janowi Żółkiewskiemu /srebrny medal w juniorach B / zabrakło centymetrów do pierwszego miejsca . W tej samej kategorii juniora B Bartosz Głaz wywalcza brązowy medal.
Wyniki  Juniorzy A: Bardzo dobre 6-te miejsce w finale B wywalczył Tomek Krawczyk. Alek Stokfisz zajął 9-te miejsce.
Juniorki B: Złoty medal Monika Skinder, Magda Kuśmierz wygrała finał B i zajęła 5-te miejsce, Kasia Sendecka ostatecznie zajęła 13-te miejsce.
Juniorzy B: Srebrny medal Janek Żółkiewski, brązowy medal Bartek Głaz, Dawid Ciećko wygrał pewnie finał B i zajął 5-te miejsce, Emil Pleskacz zajął 12-te, a Kamil Ożarowski 13-te miejsce.

Komentarz Waldemar Kołcun – trener MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski :,, Cieszę się że tak wysokimi lokatami rozpoczęliśmy rywalizację w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie . Oprócz medali cieszą wysokie wyniki pozostałych zawodników , którzy wygrali z zawodnikami z którymi jeszcze na przestrzeni tego sezonu nie wygrywali. To znaczy, że nasz forma jest optymalna, a ostatnie tygodnie potwierdziły koncepcję bezpośredniego przygotowania do startów. Do tego doszło na wysokim poziomie smarowanie w które mocno angażują się zawodnicy gdyż ja bym sam nie dał rady, a na ,,serwismenów” jeszcze naszego klubu nie jest stać. Na pewno w tym elemencie nie ustępowaliśmy ,,serwismenom”. Kadry, którzy przyjechali na OOM smarować narty wybranym zawodnikom. Mam nadzieję, że uda nam się na tym poziomie wystartować w kolejnych konkurencjach, a więc w stylu dowolnym i klasycznym na dystansie, a na koniec zmagań w niedziele 25 lutego w sztafetach sprinterskich„.