NARCIARSTWO Udane zakończenie sezonu 2020/2021

Na  zakończenie  sezonu 2020/2021  w  narciarstwie biegowym narciarze klubu MULKS GRUPA OSCAR wystartowali w Pucharze Kontynentalnym Slavic CUP, które  to zawody były  także Mistrzostwami Polski Seniorów. W ramach tych zawodów w pierwszym dniu w biegach sprinterskich stylem klasycznym rozegrano również Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, a  podczas  drugiego dnia w konkurencji biegu stylem dowolnym / kobiety 15 km, mężczyźni 30 km/   Mistrzostwa Polski Juniorów.

Niewątpliwą gwiazdą tych Mistrzostw była tomaszowianka, tegoroczna Mistrzyni Świata Juniorek z Vuokoatti Monika Skinder, która po raz  5-ty z rzędu sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski w sprincie. W drugim dniu po pasjonującym finiszu na 15 km stylem dowolnym ze startu masowego zdobyła swój drugi tegoroczny tytuł Mistrzyni Polski. Może pierwsza konkurencja nie byłą niespodzianką, ale w drugiej Monika udowodniła, że potrafi pobiec dobrze dystans w stylu, w który ostatnio nie najlepiej jej wychodził, a który za młodych lat był dla niej dominujący, a więc stylem dowolnym /skate- łyżwa/.

Przed okresem przygotowań przedolimpijskich był to ważny motywujący wynik dla zawodniczki i dla sztabu szkoleniowego.

W ciągu dwóch dni Mistrzostw Polski, z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski wystartowało łącznie 14. zawodników. Dużą niespodziankę sprawił Jan Żółkiewski, który w sprintach w kategorii Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobył brązowy medal, pokonując w bezpośredniej walce o medal Dawida Damiana z pierwszej reprezentacji Polski trenera Lukasa Bauera. Brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów na 30 km zdobył Bartosz Cielniak, a czwarte miejsce zajął  Michał Gumieniak. Warto zauważyć zwycięstwo z Izabelą Marcisz i 6 miejsce w kwalifikacjach sprintu Anny Berezeckiej. Ania odpadła w półfinale zajmując ostatecznie 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek.

Wyniki pozostałych naszych reprezentantów i zdjęcia na stronie www.lozn.org.pl.

Waldemar Kołcun
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.