SPORT

NARCIARSTWO Mamy multimedalistów olimpiady

XII OOM w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016
W dniach 16-21 lutego 2016 roku przez 5 dni na trasach biegowych Polany Jakuszyckiej trwały Finały XII Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży narciarstwie klasycznym w biegach narciarskich.
Młodzi narciarze z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, którzy reprezentowali Lubelszczyznę na tych zawodach wracają do domu ,,z tarczą”.
To były najlepsze sportowe wyniki na przestrzeni ostatnich lat podczas, których narciarze przyzwyczaili się do powrotów z medalami Mistrzostw Polski. W tym roku zdobyli 6 medali, a multimedalistami Olimpiady zostali Katarzyna Stokfisz /dwa złote i brązowy/ i Szymon Sikora / dwa srebrne medale indywidualnie i brązowy medal w sztafetowym biegu drużynowym z Tomaszem Krawczykiem/. Wysokie punktowane do klasyfikacji Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży MSiT miejsca zajmowali pozostali nasi reprezentanci : Monika Mazurkiewicz – juniorka młodsza – 6 miejsce w sprincie, 10 miejsce w stylu dowolnym,12 miejsce w stylu klasycznym i 8 miejsce w sprinterskiej sztafecie, Aleksandra Hawryło – juniorka młodsza- juniorka młodsza – 21 miejsce w sprincie, 25 miejsce w stylu dowolnym,22 miejsce w stylu klasycznym i 8 miejsce w sprinterskiej sztafecie, Tomasz Krawczyk – junior młodszy – 11 miejsce w sprincie, 12 miejsce w stylu dowolnym i 3 miejsce – brązowy medal w sprinterskiej sztafecie, Aleksy Stokfisz – junior młodszy – 14 miejsce w sprincie, 9 miejsce w stylu klasycznym i 5 miejsce- w sprinterskiej sztafecie, Kacper Jarczak – junior młodszy – 18 miejsce w sprincie, 17 miejsce w stylu klasycznym, 13 miejsce w stylu dowolnym i 5 miejsce- w sprinterskiej sztafecie, Karol Teterycz – junior młodszy – 19 miejsce w sprincie, 21 miejsce w stylu klasycznym i 17 miejsce – w stylu dowolnym. Wysokie miejsca zawodników pozwoliły klubowi z Tomaszowa Lubelskiego zająć 4 miejsce w klasyfikacji klubowej, a ten wynik dał 5 miejsce Województwu Lubelskiemu w klasyfikacji końcowej województw XII OOM w Sportach Zimowych – biegach narciarskich Dolny Śląsk 2016.

fot. lozn.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *