NASZ PATRONAT Czym jest Folkowisko?

Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko to impreza organizowana od kilku lat niemal na końcu świata – we wsi Gorajec na Roztoczu Wschodnim. Poświęcona jest kulturze tradycyjnej, choć wśród festiwalowych atrakcji można znaleźć także wydarzenia luźno związane z ludowością. Odbywające się w lipcu wydarzenie przełamuje wiele stereotypów, popularyzuje ideę wielokulturowości i zapewnia doskonałą zabawę.
Pomysł organizacji festiwalu narodził się w 2009 roku podczas nieformalnych spotkań grupy przyjaciół, a pierwszą oficjalną odsłonę zorganizowaliśmy dwa lata później. W ciągu kolejnych lat gorajeckie spotkania zamieniły się w jeden z najważniejszych festiwali folkowych w Polsce. W tym roku odbędzie się szósta oficjalna edycja Folkowiska. W poprzednich wzięli udział goście z całej Polski oraz z Anglii, Czech, Estonii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Japonii, Rosji, Ukrainy i Węgier. Liczba uczestników, którzy co roku odwiedzają nas w ciągu festiwalowych dni oscyluje wokół 2 tysięcy. Wśród gości Festiwalu są osoby otwarte na nowe doświadczenia, zainteresowane muzyką tradycyjną i nowoczesnym, zdrowym stylem życia pochodzące ze wsi i miast w Polsce i na całym świecie.
EFFE-LABEL-COLOR_RGB-1-480x384Festiwal Folkowisko został uhonorowany europejskim znakiem jakości EFFE! Na międzynarodową listę został wpisany razem z takimi znanymi imprezami jak FAMA, CAMERIMAGE, Malta Festival oraz Wratislavia Cantans. EFFE LABEL to znak jakości europejskich festiwali przyznawany przez European Festivals Association. Kryteriami, którymi kierowali się eksperci przy wyróżnianiu wydarzeń były lokalne zaangażowanie, globalna perspektywa oraz wysoki poziom artystyczny.

mat. Organizatorzy

Tomaszowski Portal Informacyjny z przyjemnością po raz kolejny obejmuje Folkowisko patronatem medialnym.

181

Już wkrótce na portalu więcej informacji o tego rocznej edycji Folkowiska

cropped-Folkowisko2016-baner

Redakcj@ fot. Michał Szwerc – (Folkowisko 2015)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.