NASZ PATRONAT Muchomorki w bibliotece

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim po raz kolejny odwiedziły Zespół Szkół nr 3 im. Macieja Rataja.
We wtorek 28 lutego 2017 roku w szkolnej bibliotece zagościły Muchomorki – grupa przedszkolaków pod opieką pań: Beaty Świderek i Elżbiety Rybak.
Młodzież z koła bibliotecznego przygotowała program poetycko-muzyczny w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Nad wszystkim czuwały panie Bogusława Szum i Marta Ożga. Przedszkolaki w czasie spotkania wysłuchały wiersza Jana Huszczy pt. Skarga książki oraz bajki o Piotrku, który przemienił się w kwiat w wykonaniu Doroty Kwiatkowskiej z klasy II o. Główną prowadzącą była Natalia Pasieczna z klasy III o, która zachęcała dzieci do wypowiedzi, rozmowy. Przedszkolaki były aktywne, chętnie odpowiadały na pytania dotyczące usłyszanych tekstów literackich, a także szybko udzielały odpowiedzi w konkursie poświęconym zwierzętom.
Piosenki w wykonaniu Diany Trześniowskiej, Wiktorii Jarszak i Natalii Makohon przy akompaniamencie Karola Klizy sprawiły dużo radości dzieciom, które włączyły się we wspólne śpiewanie.
Młodzież przygotowała przedszkolakom kilka niespodzianek. Jedną z nich były przygotowane przez młodzież klas technikum żywienia i usług gastronomicznych pod czujnym okiem pani Małgorzaty Cuch pyszne, zdrowe drożdżóweczki. Kolejną atrakcją dla Muchomorków było zwiedzanie szkoły. Dzięki życzliwości pani Małgorzaty Kuks i pani Agnieszki Łypki dzieci mogły wejść do sal lekcyjnych i zobaczyć zajęcia swoich starszych kolegów, a także usiąść w szkolnych ławkach. Nie lada atrakcją było próbowanie własnych sił w malowaniu ścian i udział w konkursie przygotowanym przez pana Andrzeja Senetrę, który prowadził zajęcia praktyczne z klasą II w.
mat. ZS nr 3 w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.