Co gdzie kiedy ?NASZ PATRONAT

NASZ PATRONAT Rockowisko Zwierzyniec już niebawem

Brazylijski KRISIUN, a także legendy polskiej sceny: TURBO, PROLETARYAT i FARBEN LEHRE zagrają na tegorocznej edycji Rockowiska. Ale to nie wszystkie atrakcje muzyczne, które przygotowali organizatorzy festiwalu w Zwierzyńcu.  

– Zapraszamy 5 i 6 lipca na dziewiątą edycję Rockowiska Zwierzyniec. Jak co roku wystąpią zespoły prezentujące różne oblicza  muzyki gitarowej. Dla fanów death metalu nie lada gratką będzie koncert Brazylijczyków z KRISIUN, a dużo bardziej klimatycznie zagra WANDAL – polsko-norweska grupa, która w Zwierzyńcu będzie miała swój debiut sceniczny. Zachęcamy do zakupu przez stronę TicketClub. Podobnie jak na poprzednich edycjach dzieci do 12-go roku życia, pod opieką osoby dorosłej, wchodzą na festiwal za darmo – mówi Andrzej Klucha, współorganizator i prezes Centrum Kultury Niezależnej Pogotowie w Biłgoraju

Na zwierzynieckiej scenie przez dwa dni zagrają zespoły prezentujące szerokie spectrum muzyczne – od bezkompromisowego death metalu po gitarową muzykę czerpiącą inspirację z muzyki etnicznej. W dniach 5-6 lipca kolejny raz w centrum Zwierzyńca będzie można posłuchać i zobaczyć legendy muzyczne, a także nowe, dobrze zapowiadające się zespoły. 

Pierwszego dnia gwiazdą wieczoru będzie HATE, polska grupa grająca muzykę z pogranicza death i black metalu. Ponadto wystąpią: FLAPJACK – znany z unikalnej mieszanki muzyki metalowej, hardcorowej i rapu, FARBEN LEHRE – jedna z legend krajowego punk rocka, POPIÓR – zespół założony z byłych muzyków zespołu KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI. Przed nimi zagrają ZENEK KUPATASA – solowy projekt lidera grupy KABANOS oraz GODSLUT – młodzi przedstawiciele rodzimej sceny death metalowej. 

Drugi dzień otworzy koncert zespołu NEON MUD, który zaprezentuje muzykę z pogranicza stoner i doom metalu. Po nim zagra WANDAL – polsko-norweska grupa tworząca ciekawą mieszanką muzyczną z wpływami Heavy/Etno/Dark Folk oraz VIRGIN SNATCH – zespół grający żywiołowy thrash metal. Wieczór zakończą koncerty: PROLETARYAT – kultowego zespołu polskiego rocka i TURBO – prekursorów rodzimego heavy metalu. Headlinerem będzie KRISIUN – brazylijska gwiazda światowego death metalu.

Rockowisko Zwierzyniec od 2015 roku wypracowało sobie silną pozycję wśród imprez muzycznych w południowo-wschodniej części Polski. Wszystkie edycje festiwalu cieszyły się dużym zainteresowaniem, a do Zwierzyńca przyjechało kilkadziesiąt zespołów stanowiących czołówkę polskiej rockowej sceny, a także zagraniczni goście min.: JINJER, INFECTED RAIN, HELL:ON, VADER, KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI, DECAPITATED, NOCNY KOCHANEK, ILLUSION, KSU, LUXTORPEDA, DEZERTER, MATERIA, ŁYDKA GRUBASA, VIRGIN SNATCH, CORRUPTION,  ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW, MOSKWA, THE BILL.

Sprzedaż biletów odbywa się przez stronę TicketClub. Cena dwudniowych karnetów to 260 zł. Bilet jednodniowy – 140 zł. Dzieci do 12-go roku życia wchodzą za darmo z opiekunem, który posiada ważny bilet.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu, Centrum Kultury Niezależnej POGOTOWIE, Dyvision Dominik Dziadosz, Urząd Miejski w Zwierzyńcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *